HOI4 Kaiserreich Osmanlı odak ağacı

Emre12345

Kilopat
Daha fazla  
Osmanlı ile en soldaki odaktan gitmek istiyorum. Bunu yapmanın yolu nedir, bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 20220401_165252.jpg
    20220401_165252.jpg
    373 KB · Görüntüleme: 136
  • 20220401_165300.jpg
    20220401_165300.jpg
    92,4 KB · Görüntüleme: 126
  • 20220401_165313.jpg
    20220401_165313.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 121
Odağın üstüne gelince çıkan çarpı işaretlerinin bulunduğu kısmı SS atma ihtimaliniz var mı?

Ben de uzun zamandır oynamıyordum HOI4. şimdi girince unuttum ne yapabilirim vs. diye. Bir Mustafa Kemal paşa da yok. Ne oldu, bu konuda bilgin var mı?

Kaiserreich modu alternatif tarih Almanya'nın sözde 1. dünya savaşını kazandıği bir seneryoda geçiyor.

Vezirin/sadrazamın balkan savaşında gücü ele geçirmesi ve vezire yapılan suikast girişiminden sonra vezirin gücü ele geçirmesi gibi şeyler yer alıyor sanırım bekleyip çıkan eventlerden sonra açabileceğiniz bir şey muhtemelen. Bir de arapların isyan etmesi yer alıyor bunlardan birinin olması yeterli.

Vezirin/sadrazamın balkan savaşında gücü ele geçirmesi ve vezire yapılan suikast girişiminden sonra vezirin gücü ele geçirmesi gibi şeyler yer alıyor sanırım bekleyip çıkan eventlerden sonra açabileceğiniz bir şey muhtemelen. Bir de arapların isyan etmesi yer alıyor bunlardan birinin olması yeterli.
Aynen tahmin ettiğim gibi. Önceden 1938 sonrası açılıyordu diye hatırlıyorum. Bakalım ileride göreceğim. Sağ olun cevaplarınız için.. Bu arada Mustafa Kemal Paşa'ya ne oldu bilginiz var mı? Normalde generaller içinde yer alırdı.
Bu arada farklı bir sorum olacak. Oyuna gelen yeni ''no step back'' dlc'si ile gelen lojistik konusunda bir konuda kafam karıştı. Fotoğrafta yer aldığı gibi Van noktasında lojistik sorunum var. Tren yolu çekmem gerekli ki. Benim merak ettiğim tren yolunu Van noktasında her yere dağıtarak mı çekmem gerekli yoksa üzerinden geçirmem yeterli olur mu?
1648822925265.png

Son düzenleme:
Aynen tahmin ettiğim gibi. Önceden 1938 sonrası açılıyordu diye hatırlıyorum. Bakalım ileride göreceğim. Sağ olun cevaplarınız için.. Bu arada Mustafa Kemal Paşa'ya ne oldu bilginiz var mı? Normalde generaller içinde yer alırdı.

Bu arada farklı bir sorum olacak. Oyuna gelen yeni ''no step back'' dlc'si ile gelen lojistik konusunda bir konuda kafam karıştı. Fotoğrafta yer aldığı gibi Van noktasında lojistik sorunum var. Tren yolu çekmem gerekli ki. Benim merak ettiğim tren yolunu Van noktasında her yere dağıtarak mı çekmem gerekli yoksa üzerinden geçirmem yeterli olur mu? Eki Görüntüle 1347622
Suply Hub inşa edip başkentine bağlı bir demiryolundan hat çekmen gerek. Herhangi bir limandan da olur. Yani;
1648822925265.png

Mavi Suply Hub, kırmızı demiryolu.

Erzak dağıtımını Supply Hub'lar yapıyor. Yani tren yolunu Supply huba kadar çekmeniz yeterli. Kars bölgesindeki çarpı ile işaretli Supply huba giden tren yolu olmadığı için kullanılamıyor ana hat ile onu bağlarsanız Van üzerindeki lojistik sıkıntısı çözülür diye düşünüyorum. Mustafa Kemal paşa hakkında bir bilgim yok kaiserreich oynamayalı çok oldu en son kaiserredux oynamıştım orada vardı fakat danışman gibi bir şeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı