HOI4 nasıl oynanır?

FQuexs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni başladım 7-8 saat oldu. Anlamadığım birkaç sorun var.
-Donanma ve hava kuvveti nasıl kullanılır?
-Cephede iken askerler de stok bitiyor.
-Silah destek ekipmanı sayısı neye göre üretilir.
-Kaynaklari neye göre takip edebilirim.
-Generaller birliklere neye göre atanıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorduğun sorulara cevap verecek olursam
1-Donanmayı 1000 saati olan adam bile çözemiyor.
2-Lojistik götürmen lazım cephelere
3-Destek ekipmanı ve tüfek üretmen lazım askerler için üretimi arttırman lazım kısaca fazla askerin olursa
4-Kaynaklar -'ye düşünce fark edebilirsin
5-Generaller hangi birlikte daha güçlü ona göre atanıyor eğer full tank birliğin var ise Erwin Romel'i atayabilirsin ama genelde fark etmiyor ben bile rastgele veriyorum normal durumlarda.

Sorduğun sorulara cevap verecek olursam.
1-donanmayı 1000 saati olan adam bile çözemiyor.
2-lojistik götürmen lazım cephelere.
3-destek ekipmanı ve tüfek üretmen lazım askerler için üretimi arttırman lazım kısaca fazla askerin olursa.
4-kaynaklar -'ye düşünce fark edebilirsin.
5-generaller hangi birlikte daha güçlü ona göre atanıyor eğer Full tank birliğin var ise erwin Romel'i atayabilirsin ama genelde fark etmiyor ben bile rastgele veriyorum normal durumlarda.

Lojistik nasıl götürebilirim + hava kuvvetleri nasıl kullanabilirim diğer cevaplar için teşekkürler.

Lojistik nasıl götürebilirim + hava kuvvetleri nasıl kullanabilirim diğer cevaplar için teşekkürler.
Lojistiği öncelik olarak tren rayı çekerek götürebilirsin ve kamyon üretebilirsin, sonra lojistik kısmından kamyona çevirirsin lojistik ulaşır. Ha dikkat et lojistiğin gittiği yol çok önemli. Uçaklarıda havalimanına tıklayıp o çember içinde ki götürmek istediğin bölgeye sağ tıklayıp yönlendirebilirsin, daha sonra sol üst kısımda hava üstünlüğü, yere vurma gibi özellikler var onlara basıp atayabilirsin.

Lojistiği öncelik olarak tren rayı çekerek götürebilirsin ve kamyon üretebilirsin, sonra lojistik kısmından kamyona çevirirsin lojistik ulaşır. Ha dikkat et lojistiğin gittiği yol çok önemli. Uçakları da havalimanına tıklayıp o çember içinde ki götürmek istediğin bölgeye sağ tıklayıp yönlendirebilirsin, daha sonra sol üst kısımda hava üstünlüğü, yere vurma gibi özellikler var onlara basıp atayabilirsin.

Hocam sağ tıklayıp uçakları yönlendiriyorum ama hala 0 uçak gözüküyor.

Lojistik için inşaat menüsünü t ile açın aşağıda Supply hub ve railways ve oradan railway yani tren yolunun herhangi başkente giden bir yola bağlanması gerekiyor. Askerlere Supply yani yemek başkentten geliyor ayrıca supplyhub yapmakta bölgeye yemek götürüyor ben yemek diyorum ama Supply yani. Çok yoğun asker dizmedikçe 1 tane bölgeye 2 tane Supply hub yeterli oluyor attrition yani yemek gitmemsi durumunda supplyhub basabilirsiniz. Oyunu modsuz önermenizi önermiyorum agora modu güzel oluyor Türkiye içinde betterturkey+ modu güzel oluyor Steam atölyesinden indirebilirsiniz.

Hocam kaç birliğe bir general atamam lazım birlikler tek tek takılıyor.
Shift'e basılı tutup askerleri seçebilirsiniz hocam yada üst taraftaki kırmızı asker simgesine shift ile sol tık basarsanız hepsini seçer.

Lojistik için inşaat menüsünü t ile açın aşağıda Supply hub ve railways ve oradan railway yani tren yolunun herhangi başkente giden bir yola bağlanması gerekiyor. Askerlere Supply yani yemek başkentten geliyor ayrıca supplyhub yapmakta bölgeye yemek götürüyor ben yemek diyorum ama Supply yani. Çok yoğun asker dizmedikçe 1 tane bölgeye 2 tane Supply hub yeterli oluyor attrition yani yemek gitmemsi durumunda supplyhub basabilirsiniz. Oyunu modsuz önermenizi önermiyorum agora modu güzel oluyor Türkiye içinde betterturkey+ modu güzel oluyor Steam atölyesinden indirebilirsiniz.
Supply falan demeyin hocam aman ben bile karıştırıyorum onları :D

Yeni konular

Geri
Yukarı