HOI4 piyade Template'i nasıl olmalı?

Blacanka

Decipat
Merhaba oyunda, ülke fark etmeden 9 piyade +2 topçu+2 uçaksavar oynuyorum ama memnun değilim önerdiğiniz piyade ve tank Template'i varsa yazarsanız sevinirim.
@Nailed ıt. Hocam sanırım biliyorsunuz yardımcı olursanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu uzun zamandır oynamıyorum lakin template widhtini 20 yada 22ye tamamlarsanız daha çok iş görüyor diye hatırlıyorum. Ben ful piyade 20 yada 22 widht oynuyordum, eğer line yaramıyorsanız topçu ekleyebilirsiniz bir piyade yerine. Uçaksavarları gereksiz buluyorum.

Merhaba oyunda, ülke fark etmeden 9 piyade +2 topçu+2 uçaksavar oynuyorum ama memnun değilim önerdiğiniz piyade ve tank Template'i varsa yazarsanız sevinirim.
İstediğiniz şekle göre tasarlayın 40 veya 20width olması iyi olur. Youtube'da daha detaylı videolar bulunuyor.

İstediğiniz şekle göre tasarlayın 40 veya 20width olması iyi olur. YouTube'da daha detaylı videolar bulunuyor.

Tamamdır hocam peki kullandığımız sınıfın bir önemi var mı? Yani mesela uçaksavar koydum zararı olur mu?

Oyunu uzun zamandır oynamıyorum lakin template widhtini 20 ya da 22ye tamamlarsanız daha çok iş görüyor diye hatırlıyorum. Ben ful piyade 20 ya da 22 widht oynuyordum, eğer line yaramıyorsanız topçu ekleyebilirsiniz bir piyade yerine. Uçaksavarları gereksiz buluyorum.

Hocam yaramıyorum 5 lil tümene 9'luk orduyla saldırıp kaybettiğim oluyor.

Dosya Ekleri

• Hearts of Iron IV (DirectX 11) 9.08.2023 02_34_06.png
    Hearts of Iron IV (DirectX 11) 9.08.2023 02_34_06.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 512
Tamamdır hocam peki kullandığımız sınıfın bir önemi var mı? Yani mesela uçaksavar koydum zararı olur mu?

Ben genel olarak antitank ve topları koyuyorum sınıfların illa bir önemi vardır detaylarını daha iyi bilenlerden öğrenmeniz mantıklı olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Maxmarine Türkiye'de en iyi HOI4 ve EU4 videosu çeken olabilir. Onun tutoriallarını ve oynayışlarını izlemenizi tavsiye ederim.

Minör oynuyorsan ve özellikle early gamede tank tarzı şeyler üretemeyeceksen 21 width 9 piyade 1 artillery'li infantry öneririm, support olarak da engineer company, anti air ve artillery. Dengeli bir template defansı da atağı da fena değil. Majör oynuyorsan ve tank yapmak için yeterli endüstrin varsa, cepheleri tutmak için 20w 10 piyade yeterli olacaktır, supportu ilk yazdığım infantry template ile aynı. Tabi 2. yazdığım piyade atak için çok ideal değil ve cepheleri kıracak başka bir templatein yoksa bunu yapmanı önermem, tank template'i ise(şahsen ben medium kullanırım spde her türlü iş görüyor, multide falan yüksek hard attack dolayısıyla heavy gerekbilir light da işlevsel olabilir ama ben medium kullanıyorum genelde) 13 medium, 8 mekanize gayet metadır supply sağlayabilirsen çoğu cepheyi kırar. Mekanize araştırana kadar motorize de kullanabilirsin. Bu divisionun supportu ise engineer, anti air, lojistik support, motorized recon ve medium flame tank olacak. No Step Back dlc'si olmadan flame tank yapamassın, eğer varsa yapman için 1939 engineer company araştırman ve tank template'ine flamethrower koyman lazım. DLC'li oynayıp oynamadığına dair hiçbir fikrim yok ama dlcliyse uçak ve tank template'i de önerebilirim. Ayrıca tankları tek bir generale ver ve cephenin geneline yayma küçük bir kısmına yay ordan gömersin aiyi cephe genişledikçe aşağılar da boşalır zaten çok kolay bir strateji

Minör oynuyorsan ve özellikle early Game'de tank tarzı şeyler üretemeyeceksen 21 width 9 piyade 1 Artillery'li infantry öneririm, Support olarak da engineer Company, anti Air ve artillery. Dengeli bir template defansı da atağı da fena değil. Majör oynuyorsan ve tank yapmak için yeterli endüstrin varsa, cepheleri tutmak için 20W 10 piyade yeterli olacaktır, Support'u ilk yazdığım infantry template ile aynı. Tabii 2. yazdığım piyade atak için çok ideal değil ve cepheleri kıracak başka bir templatein yoksa bunu yapmanı önermem, tank Template'i ise(şahsen ben medium kullanırım SPD'e her türlü iş görüyor, multide falan yüksek hard attack dolayısıyla heavy gerekbilir light da işlevsel olabilir ama ben medium kullanıyorum genelde) 13 medium, 8 mekanize gayet metadır Supply sağlayabilirsen çoğu cepheyi kırar. Mekanize araştırana kadar motorize de kullanabilirsin. Bu divisionun Support'u ise engineer, anti Air, lojistik Support, motorized Recon ve medium flame tank olacak. No step back DLC'si olmadan flame tank yapamazsın, eğer varsa yapman için 1939 engineer Company araştırman ve tank template'ine flamethrower koyman lazım. DLC'li oynayıp oynamadığına dair hiçbir fikrim yok ama dlcliyse uçak ve tank Template'i de önerebilirim. Ayrıca tankları tek bir generale ver ve cephenin geneline yayma küçük bir kısmına yay oradan gömersin aiyi cephe genişledikçe aşağılar da boşalır zaten çok kolay bir strateji.

Hocam DLC olarak sadece Bosporus kullanıyorum dediğiniz piyade Template'lerini kullanarak akşam size yeniden ayrıca ağır piyade template önerirseniz sevinirim bir de tankçı general taburunu önden mi gönderip acmaliyim yoksa genel taarruz sırasında mı?

Geri
Yukarı