HOI4 Sovyet template şablonları nedir?

Doktrin olarak mass assault gideceğini varsaydığım için width olarak anlatmayacağım.

En güçlü piyadelerin için: 15 piyade, 4 topçu, 4 anti tank. Destek ekipmanı olarak 40widthe çıkaracağın her tümene koyacağın lojistik garanti olsun. Destek topçusu, engineer (kürek) kalanına istersen sinyal ve anti tank koyabilirsin. Ben destek roket topçusu ve anti tank kullanıyorum.

Sırf cephede yer tutsun dediğin piyadeler için: 12 piyade destek ekipmanı olarak topçu ve engineer. İstersen destek ekipmanı koymadan eline tüfeği ver gönder.

Tank için.

Orta tank: 7 motorize kalanına orta tank. Fabrikan el veriyorsa motorize yerine mekanize. Daha etkili oluyor. Destek ekipmanı olarak engineer, destek topçusu, lojistik, sinyal (radyo veya Signal) motorizeli versiyon için bakım bölüğü koymaya çok gerek yok ama mekanize ise dayanıklılık için bakım bölüğü de bir seçenek. Orta tankları varyantlarken motor Full'e sonra top ve dayanıklılık ver sırayla.

İşgal ettiğin yerdeki garnizon birimleri için ise 3 veya 4 tane at koyup desteğe kesinlikle askeri polis.

Bunlar ile yapay zekayı çok rahat tokatlarsın. Orta tanklara hava üstünlüğü ve cas desteğini sağlarsan çok rahat delersin hatları. Ağır tank tümeni için orta tanklar yerine ağır tank koy ve mekanize olsun. Ağır tank varyantı için önce dayanıklılık sonra zırh Full'e.

Ağır tank varyantı için önce dayanıklılık sonra zırh Full'e
Bu kısım dışında katılıyorum. Ağır tanka zırh vermek saçmalıktır. Zaten güçlü bir zırha sahip tanka ekstra zırh vermek israftır. Orta tank veya hafif tank deseniz anlarım da ağır tanka da zırh basılmaz ki yahu. Onun yerine motoru fulleyin daha iyi olur. Daha iyi sonuçlar verir.

Bu kısım dışında katılıyorum. Ağır tanka zırh vermek saçmalıktır. Zaten güçlü bir zırha sahip tanka ekstra zırh vermek israftır. Orta tank veya hafif tank deseniz anlarım da ağır tanka da zırh basılmaz ki yahu. Onun yerine motoru fulleyin daha iyi olur. Daha iyi sonuçlar verir.
Ben sizin gibi düşünmüyorum. Ağır tank çok maliyetli. Kaybettiğin 100 tane tankın bile yeri belli oluyor. Ağır Tankların imha olmadan en uzun süre kullanılabilmesi için dediğim gibi yapıyorum. Topa hiç gerek yok zaten yok ediyor. Motor ise gereksiz görüyorum çünkü hıza ihtiyacım olmuyor. Orta tanklarla cephe yarıp düşmanları çevrelerken ağır tanklar ile kıramadığım fort dikilmiş cepheleri kırıyorum. Hızlı araçlara ihtiyacım olduğunda orta tank tümenlerimi kullanıyorum. Atış gücü için ağır tank. Yine de sizin dediğiniz gibi kullanılabilir tabii ki de. Bu oyunu oynamanın binlerce yolu var. Ben böyle daha rahatım.

Geri
Yukarı