HOI4 yugoslavya sınırı aşılmıyor

BeratKzmz

Hectopat
HOI4'te ne zaman Osmanlı yolu oynasam her yeri alıyorum tabiri caizse içinden geçiyorum. Ancak yugoslavya cephesinde ne yaparsam yapayım adam ihlak olmuyor. 1939 gibi destek topçu, destek ekipmanı + 9X piyade templateli divisionla giriyorum, bazen hiç itilmiyor bazen biraz itilip geri püskürtüyor (aramızda kalsın 1-2 kere ihlak olduğum bile oldu) uçaktan olduğunu düşünüyorum ama Türkiye zaten 20 fabrikayla başlıyor bu dış ülkelerden dilenme mevzusuyla çıksa çıksa 40a çıkar onunla da CAS, Fighter falan basamam diye düşünüyorum. Çıkarma atmayı denedim onda da birlikler çıkıyor daha sonrasında 1-2 tile itip geri püskürtülüp kırılıyorlar. Tüm Osmanlı savelerim bu savaşa gelince son buluyor, yardım edebilecek birisi var mıdır? Nasıl alınır bu yugoslavya savaşı?

Yugoslava girme. Ben Bulgarı puppet alıp ordan Yunanistan'ı alıp bırakıyorum. Daha sonra WW2 başlayacak Fransa düşecek, sana da bir yerden sonra axis saldırıyordu diye hatırlıyorum, böylelikle Allies'e gireceksin. Ondan sonra Almanya'yı düşür, Sovyet'i düşür en sonunda da Allies'i düşüreceksin. Bekleme süreci boyunca da 5-10 adet düzgün med tank division çıkar ve basabildiğin kadar uçak bas. Hattı Allies tutar, sen de tanklarla pocket ata ata Almanya'yı düşürürsün. Şunu da ekleyeyim, bir yerden sonra AI saçmalıyor, çok world tension yaptığın için seni factiondan atıp atıp geri kabul ediyorlar. En sonunda da temelli savaş açıyorlar. O yüzden Sovyetleri çok gecikmeden alman lazım.

Bu arada bu rehber Osmanlı başarımının rehberi. Denemek istersen diye yazdım ama Osmanlı'da hayatta kalmanın ve genişlemenin başka yolu yok.

Yıl çok geç değilse Yugoslavya'ya saldırabilir aslında. Eğer sadece Yunanistan'ı alıp o dar Makedonya dağlarından itmeyi deniyorsanız orası sıkıntılı evet itemeyebilirsiniz. Yunanistan ve Bulgaristan'ı kapsayacak şekilde geniş ve sizin Supply hatlarınızı etkilemeyecek bir geri çekilme hattı oluşturun. Buradaki maksat Yugoslavya'nın cephede önünüze kadar gelip oturması cephe ne kadar geniş olursa tutması için o kadar çok asker gerekecektir. Yapay zekada da bunu akıl edecek kafa olmadığı için sizde az güçlendirilmiş bölgelerden pocket ata ata ilerleyeceksiniz aynı zamanda üstten birkaç bölgeye çıkartma atıp başkente girmeyi veya cepheye giden Supply bağlantılarını kesmeyi deneyebilirsiniz. Manpower sıkıntısı yaşayan bir yol olduğu için Yugoslavya'nın cephe hattı çökene kadar line attack özellikle agresif modda vermenizi tavsiye etmem. Uçak olarak hatırı sayılır miktarda CAS bassanız yeter maksat yere hasar vurun Fighter'ı Yunan'dan Bulgar'dan kendi deponuzda ne kadar varsa onunla geçinirsiniz kısa süre.

Yıl çok geç değilse Yugoslavya'ya saldırabilir aslında. Eğer sadece Yunanistan'ı alıp o dar Makedonya dağlarından itmeyi deniyorsanız orası sıkıntılı evet itemeyebilirsiniz. Yunanistan ve Bulgaristan'ı kapsayacak şekilde geniş ve sizin Supply hatlarınızı etkilemeyecek bir geri çekilme hattı oluşturun. Buradaki maksat Yugoslavya'nın cephede önünüze kadar gelip oturması cephe ne kadar geniş olursa tutması için o kadar çok asker gerekecektir. Yapay zekada da bunu akıl edecek kafa olmadığı için sizde az güçlendirilmiş bölgelerden pocket ata ata ilerleyeceksiniz aynı zamanda üstten birkaç bölgeye çıkartma atıp başkente girmeyi veya cepheye giden Supply bağlantılarını kesmeyi deneyebilirsiniz. Manpower sıkıntısı yaşayan bir yol olduğu için Yugoslavya'nın cephe hattı çökene kadar line attack özellikle agresif modda vermenizi tavsiye etmem. Uçak olarak hatırı sayılır miktarda CAS bassanız yeter maksat yere hasar vurun Fighter'ı Yunan'dan Bulgar'dan kendi deponuzda ne kadar varsa onunla geçinirsiniz kısa süre.

Hocam 1939 civarında şaşırtıcı şekilde çok askeri oluyor cepheyi büyütsem de tutabiliyor. Manpower konusunda çok sıkıntı olmuyor Civilwar'da divisionları silerek yasayı değiştiriyorum. Çıkarma attığımda cephedeki askerlerini çıkarma atılan yere gönderiyor ve biraz itebiliyorum ancak çıkarma attığım divisionları kırıp tekrar cepheye döndüğünde yine tıkanıyor. Lanet olası bir yer şekli var. 2-3 fabrikayı CAS basarak deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı