HOI4'da orta Amerika kurdurmayan Meksika

HalePlace

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Evet merhabalar. MP'ye girdim HOI4'de Honduras aldım orta Amerika kuracaktım bir anda Guatemala oyuncu oldu. Çok sıkıntı yapmadım hallederim diye düşündüm. Sonra Meksika bir anda Guatemala'ya garanti attı. Çeker diye düşündüm söyledim çekmedi. Orta Amerika'ya karışmayacaksın dedi. Sinirlendim sonra Nikaraguay'a focustan saldırıyım derken Meksika garanti atmış Nikaraguay'a. İyice sinirlenmeye başladım. Amerika'ya gittim onunla anlaştık Focus'dan banka kuracaktım ve ona 2-3 sivile 10-15k silah verecektim. Saldırmazlık paktı falan imzaladık lisans falan derken Guatemala saldırma focusuna gittiğimde direkt bana bağlandı. Sevindim Arjantin ile dosttum ülkeyi verdikten sonra El Salvador'a saldırayım dedim yine garanti attı. Sonra Arjantin ile anlaşma yapıp ındochina'dan toprak verdi 4 sivil karşılığında ve ikimize de garanti attı. Sonra bundan yaklaşık 5 dakika sonra Fransa garantisini çekti onun hemen ardından Amerika garantisini çekti. İyice çıldırmaya başladım çünkü hiçbir şey yapamıyordum. Amerika'ya 10-15k silahı 1 sivile verebilirim bedavaya verebilirim dedim kabul etmedi. Meksika'ya dedim sana da 10-15K'ya veririm dedim kabul etmedi.
Dostum Arjantin biraz üstten konuşuyordu Amerika ile Meksika ile vs. sonra ben Meksika'yla tek başıma görüşmeye karar verdim. Gittim görüştüm ve aynı cevabı aldım. Ha bire susturmaya çalışıyordu beni...
Amerika da artık ona gram destek vermeyen Meksika'yı seçmişti taraf olarak...
Sonra internetim koptu oyundan düştüm. Geri sokmadılar oyuna halbuki sadece 1 dakika geçmişti atalı beni oyundan...
Eğer o Meksika arkadaş bunu okuyorsa sülalende girmediğim akrabalık kalmadı.
Sizden bu bunu neden yaptı demeye gelmedim ya da yardım aramaya gelmedim sadece içimi döktüm.
Böyle Meksika'lar görürseniz yapmanız gereken:

1630108337032.png

Bu arada oyundan atıldıktan sonra gördüm Amerika'nın major ülke oynama yasağı varmış.
"Sadece bir oyun" diyebilirsiniz ama gerçekten insanı çileden çıkartan bir tip çeşidi...

Muhtemelen bir grup "çoluk çocuğa" denk geldiniz. Yazık olmuş, boşa kaybettiğiniz vakit. Başarısız politika desen değil, kötü oyunculuk desen değil. Tamamen diğer ülke oyuncularının maymunluğunun kurbanı. Geçmiş olsun, oyundan düşmemiş olsaydınız bile muhtemelen ragequit atardınız zaten 1-2 yıla.

Muhtemelen bir grup "çoluk çocuğa" denk geldiniz. Yazık olmuş, boşa kaybettiğiniz vakit. Başarısız politika desen değil, kötü oyunculuk desen değil. Tamamen diğer ülke oyuncularının maymunluğunun kurbanı. Geçmiş olsun, oyundan düşmemiş olsaydınız bile muhtemelen ragequit atardınız zaten 1-2 yıla.
Neredeyse %100 atardım ragequit.

Neredeyse %100 atardım ragequit.
Size tavsiyem HOI 4 MP oynarken eğer tanıdığınız güvendiğiniz insanlar yoksa Japonya, Çin gibi diğer Major ülkeler ile geç karşılaşacak ülkeler oynayın, en azından kendi kendinize güçlenme şansınız olur. İlle de minör oynayacaksınız deniliyorsa alın Komünist Çin'i hayatlarının şokunu yaşasınlar. Teknik olarak ne Major ne de Minör bir devlet. Devlet bile değil, bugda kalır boş boş suratınıza bakarlar.

Size tavsiyem HOI 4 MP oynarken eğer tanıdığınız güvendiğiniz insanlar yoksa Japonya, Çin gibi diğer Major ülkeler ile geç karşılaşacak ülkeler oynayın, en azından kendi kendinize güçlenme şansınız olur. İlle de minör oynayacaksınız deniliyorsa alın Komünist Çin'i hayatlarının şokunu yaşasınlar. Teknik olarak ne Major ne de Minör bir devlet. Devlet bile değil, bugda kalır boş boş suratınıza bakarlar.
Komünist Çin, Çin alan olursa yasak olmasa alırım ama yasak oluyor. :(
Okurken ben sinirlendim. RP sunucusunda şöyle bir saçmalık olamaz ya. Bilerek üzerinize oynamışlar.
Cidden öyle oldu açıkçası...

Hayır bir de aklıma takıldı, ülkelerin birbirlerine anlaşmalar veya politikalar dışında garanti atmasının yasak olması gerekiyor, bunlar hangi akıla hizmet garanti attılar acaba. Maxmarine'in discord kanalı olması lazım Agora idi sanırım. Orada takılabilirsiniz, düzenli olarak rp oynuyorlar modlu-modsuz, tarihsel/alternatif karışık.

Hayır bir de aklıma takıldı, ülkelerin birbirlerine anlaşmalar veya politikalar dışında garanti atmasının yasak olması gerekiyor, bunlar hangi akıla hizmet garanti attılar acaba. Maxmarine'in discord kanalı olması lazım Agora idi sanırım. Orada takılabilirsiniz, düzenli olarak rp oynuyorlar modlu-modsuz, tarihsel/alternatif karışık.
Oynadığım MP'yi Agora RP sunucusun da oynadım zaten biraz da o yüzden sinirim var.
Böyle bir oyuncunun sunucusun da bu kadar çöp oynayanların olması...
Minörlerin sadece 1 garanti hakkı oluyor ve adam habire garantisini birinden çekip diğerine atıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı