HOI4'te her türlü kaybetmek

ValiBey36

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600 AF İşlemci
INNO3D GTX 1650 GDDR6 Ekran Kartı
Biostar A302M Anakart
500GB SEAGATE HDD+PATRİOT BRUST 240GB SSD
2x8GB Crucial 3000MHz CL15 RAM
LG 22MK400H Monitör
Meslek
Öğrenci
Almanya'yım. 1-2 saat boyunca sırf birlik ürettim, tank bastım. Silah açığını kapattım. Üstüne Romanya ve Macaristan'ı kuklam yaptım 30 birlik onlar verdi. Kendimin de Full silahlı 40 birliği vardı, 70 birlikle Fransa yakınlarında cephe kurdum. 600-700 uçak sırf hava üstünlüğü için gönderdim. Ama yine de kaybediyorum. Anlam veremiyorum cidden şu oyuna. Aydınlatacak biri varsa sevinirim.

70 birlik kuru piyade ile Maginot hattından saldırıyorsanız kendi ölümünüzü hazırlamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz demektir. 1939-1940 yıllarında bu bölge dışında bir yerden saldırırsanız içi boş Fransız ordusu sizi zaten tutamayacaktır.

Almanya'yım. 1-2 saat boyunca sırf birlik ürettim, tank bastım. Silah açığını kapattım. Üstüne Romanya ve Macaristan'ı kuklam yaptım 30 birlik onlar verdi. Kendimin de Full silahlı 40 birliği vardı, 70 birlikle Fransa yakınlarında cephe kurdum. 600-700 uçak sırf hava üstünlüğü için gönderdim. Ama yine de kaybediyorum. Anlam veremiyorum cidden şu oyuna. Aydınlatacak biri varsa sevinirim.
Eğitim oyna yapmıyorsanız kendi yeteneklerine göre oyun bul.
70 birlik kuru piyade ile Maginot hattından saldırıyorsanız kendi ölümünüzü hazırlamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz demektir. 1939-1940 yıllarında bu bölge dışında bir yerden saldırırsanız içi boş Fransız ordusu sizi zaten tutamayacaktır.
Belçika'dan gir denizden ve Maginot'an giremezsin.

Bir sürü değişkeni var.
Düşmanın tank türü (hafif, orta, ağır), düşmanın tank sayısı, birliklerin içi, Maginot hattından saldırırsanız tabii ki kaybedersiniz, kurduğunuz barikatlar (adını unuttum ama şu düşmanın saldırısı azaltan şeyler), dağlarda savaşıyorsanız zaten tanklar işe yaramaz, piyadelerinizin içinde sadece tüfek varsa vs. bunlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca teknolojiyi güncel tutmalısınız. 1936 silahlarıyla tutamazsınız (belli bir süre idare eder ama 40 yılında çöpe dönüşürler).

70 birlik kuru piyade ile maginot hattından saldırıyorsanız kendi ölümünüzü hazırlamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz demektir. 1939-1940 yıllarında bu bölge dışında bir yerden saldırırsanız içi boş fransız ordusu sizi zaten tutamayacaktır.

Hocam bir rehber gibi bir şey var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı