Çözüldü Hollow Knight 30 FPS'ye sabitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Supreme Yharon

Decapat
Makaleler
2
Yer
Greenpath
Daha fazla  
Merhaba.
Az önce Hollow Knight oynuyordum, banyo yapmak için oyunu kapattım, sonra FN tuşuyla sırasıyla uyku-klavyenin ışığını kısma yaptım.
Geldiğimde oyunun 30 FPS'ye sabitlendiğini görünce iğrendim. Çok yavaş hareket ediyordu. Normalde V-Sync ile oynardım.
Son günlerde Afterburner'de saçma sapan hatalar veriyordu ama bugün patladı.
"Sunucu ile bağlantı kurulamadı" gibiydi. GPU'nun sıcaklığı sabitlenmişti, yüzde olarak kullanımı yazmıyordu ve hızı da sıcaklık gibi sabitti.
Yani kısaca bilgisayarı uyku modundan çıkardıktan sonra 30 FPS sabitti ve GPU'nun bilgileri raporlanmıyordu.
Yardım ederseniz sevinirim.

20190929_231247.jpg
20190929_231247.jpg

Dosya Ekleri

• 20190929_231220.jpg
    20190929_231220.jpg
    891,7 KB · Görüntüleme: 29
Çözüm
Sorun çözüldü.
Basit bir gözden kaçırma hatası.
Sadece pil bölümünden "daha iyi pil ömrü" ayarı açık kalmış.
Pil tasarrufunda 15 FPS oluyor 😀
Merhaba.
Az önce Hollow Knight oynuyordum, banyo yapmak için oyunu kapattım, sonra FN tuşuyla sırasıyla uyku-klavyenin ışığını kısma yaptım.
Geldiğimde oyunun 30 FPS'ye sabitlendiğini görünce iğrendim. Çok yavaş hareket ediyordu. Normalde V-Sync ile oynardım.
Son günlerde Afterburner'de saçma sapan hatalar veriyordu ama bugün patladı.
"Sunucu ile bağlantı kurulamadı" gibiydi. GPU'nun sıcaklığı sabitlenmişti, yüzde olarak kullanımı yazmıyordu ve hızı da sıcaklık gibi sabitti.
Yani kısaca bilgisayarı uyku modundan çıkardıktan sonra 30 FPS sabitti ve GPU'nun bilgileri raporlanmıyordu.
Yardım ederseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 443183Eki Görüntüle 443183
V-SYNC kapatıp deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı