Hollow Night vs Dead Cells vs Cuphead

WayneR

Hectopat
Daha fazla  
Hangisi daha iyi size göre? Birini alacağım hangisini önerirsiniz? Ori and The Will of The Wisps oynadıktan sonra tekrar bir platform oyununa bakayım dedim. Ori'yi aratmazlar umarım 😄

Ben bunu buraya bırakayım 🤭

Hollow Knight metroidvania oyundur.Yani geniş bir harita ve gidebileceğiniz dolu yer barındıran bir oyun. Diğerlerine göre daha fazla zaman ister ve bir tık da zordur. Ama bunu müthiş görsellik ve oynanış ile yapar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dead cells daha çok mekanik ve hızlılığı için oynanacak bir oyun. Yani cidden zamanınızı bir anda sömüren ve çok eğlenceli bir oyundur. Hikaye çok aramıyorsanız ve uzun süre oynayacak bir şeyler arıyorsanız önceliğiniz bu oyun olsun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Cuphead zordur, hem de çok. Gerçekten emek vermeniz gerekiyor. Ben arkama yaslanıp rahatça oynayayım diyorsanız istediğinizi vermez oyun. Görselliği eşsiz olsa da çoğu bossu kanser niteliğindedir. Açıkçası diğer rakiplerine göre de tavsiye edeceğim bir oyun değil:
tunca gibi olursunuz sonra ona göre :D

Ama benim önerim Hades'tir efenim. Kendisi hem güzel bir atmosfer hem de eşsiz bir oynanış ve çeşitlilik sunuyor. Platform değil ama oynanış açısından platform aratmayacak bir oyun. Fiyatını hak eden bir oyun ama indirimi bekleyip 32 TL'ye de alabilirsiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı