/home dizini yedekleme programı

277726

Hectopat
Makaleler
4
Yabancı kaynaklarda timeshift ile /home dizini Backup yapmak kötüymüş. "Back In Time" öneriyorlar. Şimdi yaptığım tüm timeshift Backup dosyaları boşuna oldu. Her neyse bu uygulama haricinde sorun çıkartmayacak kolay herhangi bir /home dizini Backup yapan program önerisi istiyorum ya da bu uygulamayı önerir misiniz?

Bir betik oluşturup dilediğiniz zaman aralığında çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu işi sanırım cronie görüyordu.

Öncelikle yedeklerin konulacağı bir dizin belirlersiniz. Bu dizin içerisinde her yedek için ayrı bir klasör oluşur. Bu klasörlerin içerisine de /home dizininde bulunan tüm dosyalar kopyalanır. Dilediğiniz saatin yedeğine klasör ismine bakarak ulaşırsınız.

Bir betik oluşturup dilediğiniz zaman aralığında çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu işi sanırım cronie görüyordu.

Öncelikle yedeklerin konulacağı bir dizin belirlersiniz. Bu dizin içerisinde her yedek için ayrı bir klasör oluşur. Bu klasörlerin içerisine de /home dizininde bulunan tüm dosyalar kopyalanır. Dilediğiniz saatin yedeğine klasör ismine bakarak ulaşırsınız.

Cronie ayarlarken hep sorun yaşadım. Hiç bulaşıp zaman kaybetmek istemiyorum.

Rsync önerecektim ama gördüğüm kadarıyla "Back In Time" Rsync tabanlıymış.

O zaman bunu kullanmam yeterli. Zaten herhangi bir hata vs. verirse o zaman ararım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı