Honda Civic FE (2021-2024) mü Peugeot 508 mi?

Xankai Sofestai

Kilopat
Öncelikle herkese iyi sosyaller.

Nasip olursa bir araç alacağım, hoşuma giden iki araç var ve arada kaldım.
1.si Honda Civic 1.5 VTEC Executive Plus donanıma sahip 182 HP benzinli versiyonu. (son kasa)
2.si ise Peugeot 508 1.6 Puretech 180 HP Prime donanım paketine sahip olan versiyonu.
Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların yardımcı olmalarını çok isterim.

Varsa bir kronik arıza vs. belirtirseniz veya alınmaz, şu sebepten derseniz iyi olur. Bu iki araç fiyat olarak çok yakın ve tuhaftır ki Honda biraz daha pahalı.

Başka araç önerecek arkadaşlar için de yalnızca benzinli ve sedan -Sportback tipi bir araç almayı düşünüyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

2018'de Honda Civic Hb Fk7
2023'de Honda Civic Sedan Fe1 modellerini satın aldım. Şu an Fe1 modelinden devam etmekteyim. Son kasa olarak görsel olarak bence 508 daha hoş duruyor. Benim aklım hala Fk7'de zaten :D Görselliği bir yana koyduğumuzda ilk olarak Honda fanı olmadığımı belirteyim. Aldığım dönemlerde çok iyi indirim yaptılar o yüzden bu markayı tercih ettim.

İkinci olarak ; 508'in sunroof problemlerinin olduğunu duymuştum. 508'de değil ama 3008 gibi araçlarda multimedya ekranının gitmesi problemlerini arkadaşlarımdan duymuştum. Fe1'de okuduğum kadarıyla direksiyon kutusunda bir problem varmış, fakat her arabada ortaya çıkmıyor. Çıksa bile tutanak tutup değişim yapıyormuş servis. Benim aracım 7000 kilometrede bir sorunum yok şu anlık. Eski aracım Fk7 de sadece servis zamanları servise uğrardı. Problemsiz bir araç istiyorsanız Honda tercih edebilirsiniz. Bilirsiniz ki japonları hiçbir sanayici sevmez. Son olarak şehir içi araç yakıyor onu belirteyim :)

1.si Honda Civic 1.5 VTEC Executive Plus donanıma sahip 182 HP benzinli versiyonu. (son kasa)
2.si ise Peugeot 508 1.6 Puretech 180 HP Prime donanım paketine sahip olan versiyonu.

Varsa bir kronik arıza vs. belirtirseniz veya alınmaz, şu sebepten derseniz iyi olur. Bu iki araç fiyat olarak çok yakın ve tuhaftır ki Honda biraz daha pahalı.

Başka araç önerecek arkadaşlar için de yalnızca benzinli ve sedan -Sportback tipi bir araç almayı düşünüyorum.

Hocam elinizde bütçeniz nedir ? Civic'e o kadar para vermektense Peugeot 508 daha mantıklı ama yeni Peugotlarda multimedya ve sanroof problemini bende duydum. Bu fiyatlara peugeot ve hondaya harcamaya benim gönlüm razı gelmiyor.

Honda daha mantıklı geliyor bence. Fiyat performans olarak muadillerine göre çok daha önde. Peugeot da çok temiz bir gecmise sahip değil, her ne kadar birçok anlamda gelişmiş olsa da hala o eski problemlerden dolayı insanın midesi bulanıyor.
Fiyat performans anlamında Japon ve Kore grubu bama çok daha mantıklı geliyor.

Hocam elinizde bütçeniz nedir? Civic'e o kadar para vermektense Peugeot 508 daha mantıklı ama yeni peugotlarda multimedya ve sanroof problemini bende duydum. Bu fiyatlara Peugeot ve Honda'ya harcamaya benim gönlüm razı gelmiyor.

Bütçe 1200-1300 arası zaten Peugeot 508 alırsam dediğim gibi Prime paket alacağım ve sunroof olmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Biri Japon biri Fransiz ben Japon tercih ederim. Sadece civiclerde biraz yalitim konusunda eksikler var diyorlar ama fazla rahatsiz olan duymadim. 508in ise dis gorunusu cok guzel.

Bütçe 1200-1300 arası zaten Peugeot 508 alırsam dediğim gibi Prime paket alacağım ve sunroof olmayacak.
O zaman kesinlikle Civic.

Hocam merhaba 508 d segment bir araç 1.6 benzinli modelleride 180 ve 225hp motor seçenekleri var pejo da eskiden benzinli motorlar thp diye geçiyordu kronik sorunu fazla idi. Bu motorlarda da bu sorunlar olabilir mi bilmiyorum belki araçlar yeni olduğu için ileride daha çok belli olacaktır.
Civic sorunsuz bir araç ama sonuç olarak c segment bir araç konfor ve kalitesi belli benim önerim aynı fiyatları Opel Insignia 1.6cdti excellence paket bulabilirseniz donanım olarak çok dolu bir araba d sınıfın lideri( bana göre)

Yeni konular

Geri
Yukarı