Honor X9A Bataryanın azalmaması

Makaleler
6
Yer
Ankara Türkiye
2 aya yakındır Honor X9A kullanıyorum.
Cihazda şöyle bir şey var 100%den 2 saatte hatta şu an 3 saat olmasına rağmem 100%den düşmüyor. Normalde de uzun bir batarya performansı var ama bu normal mi?
2 aya yakındır aslında telefon böyle emin olmadım hiç karşılmaşdığım bir durum normalde 15-20 dakika geçince %99 falan oluyordu eski cihazlarım.
100%den geç düşüyor ama sonrasında kulanıma bağlı azalıyor.
Normalde 6-6.30 saat ekran kullanım süresinde %40-45 arası batarya gidiyor oyun olarak bazen NFS No Limits oynarım tek oynadığım bu var oyun.
Çoğunlukla Netflix'den dizi film izler, Deezer'dan müzik dinler ve sosyal medyada falan takılırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231101_100224.jpg
    Screenshot_20231101_100224.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı telefon var ama böyle bir durum olmuyor. Muhtemelen bir bug olmuştur.

Bende de aynı telefon var ama böyle bir durum olmuyor. Muhtemelen bir bug olmuştur.

Telefona recovery üzerinde format attım 1 hafta önce ama değişen bişey olmadı.
Aslında problem olmuyor da eğer bir sorunsa teknik servisi yada müşteri temsilcileriyle görüşebilirim diye konu açayım dedim.
1 ay içinde güncelleme gelecek heralde normalde 3 ayda bir güncelleme geleceğini söylemişler web sitelerinde yada biraz daha bekleyebilirim güncellemeden sonra da aynı mı bakarım.

Peki %100'de uzun süre bekledikten sonra yeniden başlattığında sayı değişiyor mu?
Onu hiç denemedim yarın deneyecem.

@189454 Arayüzle mi alakalı benim cihazda mı sorun mu var anlamadım bir kaç yerde daha %100' den kolay düşmüyor gibi bişeyler okudum da 2-3 saat çok biraz işkillendiriyor.
MagicOs ile alakalı olabilir şuan 7.2 sürümü varmış bizim cihazlardaki 7.1 ne farkları var emin değilim optimizasyonla alakalı demişler.

@189454 hocam normalde %10 altına indirmiyordum da şimdi fark ettim %10' a gelince de aynı aktif kullandığım halde yine uzun bir süredir %10 da kaldı cihaz.
Sabah dediğini deniyecem yeniden başlatırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231101_220239.jpg
    Screenshot_20231101_220239.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
@DenizYıldızı Patrick sonucu bekliyor olacağım, ilginç bir durum...

Bende anlamadım aslında batarya süresi olarak verdiği değer normal performans anlamında bu gün baya yoğun kullandım cihazı.
Arayüzle alakalı sanırım yaşadığım durum güncelleme gönderirlerse belki çözülebilir bug tarzı bişey de olabilir.
Arayüz izlenimim güç tasarufu ayarları yapmadığım halde katı bir şekilde uzun batarya kullanımı olması adına tasarruf yapıyor örneğin cihaza dac amp bağlasam ve müzik dinlesem ekranı kapatınca veya arka plana alınca gücü biraz kesiyor bu yüzden ses falan bişey alamıyorum normal dac çipi olmayan adaotörlerle müzik dinlerken sorun olmuyor da bunu uygulamanın güç tasarufu ayarlarını falan kapatarak çözebiliyorum.
Yaptıkları bu katı güç tasarrufu ile alakalı algoritmalarında falan mı bir bug var anlamadım.

@189454 Hocam sabah uyanır uyanmaz yeniden başlattım bişey değişmedi 30 dakika kadar elimde sürekli kullandım intagramda falan dolaştım ardından yine kapatıp açtım değişen bişey olmadı hala %100.

50 dakika sonunda da değişiklik olmadı kapatıp açtım.

Tam 1.30 saat ekran kullanımında %99' a indi aslında ortalama bu değerlere ulaşınca %99' a iniyor.
2-3 saat dediğim yukarıda toplam olarak prizden çektiğim süre yani arada ekran da kapalı oluyor normal şekilde.

Normal bisey olsa 1.30 saat ekran süresi cihazın 7/24 kullanımda 6 gün üzerinde bir batarya performansı vermesi.

Son düzenleme:
lazım

@DenizYıldızı Patrick eğer %100'ün altındaki değerlerde anormal bir şekilde şarj yüzdesi hızlı olarak azalmıyorsa, sorun yoktur.

50-60dk ekran süresinde %8-10 gibi bişey gidiyor.
%100den düşerken geçen süreye göre az ama normal bir cihaza göre hatta bu seviyelerdekilere göre çok iyi.
Arayüzle alakalı olabilir sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı