Hoparlör pili değişimi

Dr. Bıyık!

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Aşağıda resmi yer alan pil ve/veya bağlantısı arızalı. Bu pili internette bulamıyorum. Yuvası ise sadece bu pile uygun. Bu pili bulabileceğim (başka bir seri no ile) bir yer ya da yerine kullanabileceğim bir ürün önerebilir misiniz?
Pil üzerinde yazanları aynen aktarıyorum.
-SP 944643 3.8V
2100 mAh 7.98Wh
+H08719502314

Bu pil arızası nedeniyle hoparlörü "Ultimate Ears Wonderboom" kullanamıyorum. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.
20190502_195908.jpg

Aynı boyutta 3.8v 2100 mA yada mA sı daha yüksek ama aynı boyutta pil alıp bağlantılarını yapacaksınız.Pilin üzerindeki parçada akım koruma gibi özellikleri var.Siz pil çalışmıyor ise o kabloların bağlı olduğu kartı söküp diğer pile lehimleyip kullanabilirsiniz.Biraz anlıyorsanız elektrik tamirden halledilebilir.

Amper (mAh) pek önemli değil. 3.7, 3.8v herhangi bir batarya kullanabilirsin.

Aynı boyutta 3.8v 2100 mA yada mA sı daha yüksek ama aynı boyutta pil alıp bağlantılarını yapacaksınız.Pilin üzerindeki parçada akım koruma gibi özellikleri var.Siz pil çalışmıyor ise o kabloların bağlı olduğu kartı söküp diğer pile lehimleyip kullanabilirsiniz.Biraz anlıyorsanız elektrik tamirden halledilebilir.

Merhaba,
Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Pilin o ilgili karta bağlantısı bir tür fleksi kablo ile yapılmış. Lehimli değil anlayacağınız. Fleksi kablo boarda bir tür şekilde kaynatılmış. Keza pili ilk başta hafif söker gibi oldum ve birkaç tane pil hücresinin üst üste getirilerek oluşturulduğunu fark ettim.
Kapasitesi daha düşük bir pil de iş görecektir. Ancak devre kartında pili bypass edip doğrudan USB üzerinden çalıştırmayı denediğimde sistem aktif hale gelmedi.
Hafta sonu şansımı Eminönü ve Kadıköy'de deneyeceğim. O karta alternatif bir kart öneriniz var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı