Hoparlör Realtek Audio gözükmüyor

Zacsha

Hectopat
Bugün mikrofonum bozulmuştu ve ben de Realtek sürücüsünü kaldırıp, Gigabyte B450 S2H'nin sayfasından son sürücüyü yükledim ama eskiden (30 dakika önce) yanlış hatırlamıyorsam "hoparlör Realtek r) Audio" yazıyordu ama şimdi "Realtek digital output" yazıyor ve ses gelmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Desktop Screenshot 2021.07.10 - 00.51.44.51.png

Hocam güvenli modda başlattıktan sonra sildim ve şu an böyle gözüküyor (önceden de böyle gözüküyordu, her sildikten sonra)

Desktop Screenshot 2021.07.10 - 01.56.21.13.png

Şimdi tekrar mı kurmalıyım ama her kurduğumda Realtek digital output geliyor, nasıl yapacağım?

Ayarlar menüsünden ses cihazlarını tekrar atabilir misiniz?

Tamamdır. High Definition Audio Device yazanı aktif edip deneyin.

Tamamdır. High Definition Audio device yazanı aktif edip deneyin.

Bu monitörün kendi sesi dedim ya aşırı kalitesiz ve oyunlarda bunu kullanamam zaten ve mikrofon çalışmıyor zaten.
Bu monitörün kendi sesi dedim ya aşırı kalitesiz ve oyunlarda bunu kullanamam zaten ve mikrofon çalışmıyor zaten.

Hocam anakartta 2 jak girişine de 1 mikrofon, 1 kulaklık olmak üzere takıyordum 1.5 yıldır ama bugün bozuldu işte şimdi ise kulaklığı kasanın tek jak girişine taktım ve kulaklıktan ses gelmeye başladı ama mikrofonu hala kullanamıyorum tek jak girişi olduğu için. Acaba anakartın jak girişleri bozulmuş olabilir mi?

Desktop Screenshot 2021.07.10 - 02.24.27.18.png

Yeni konular

Geri
Yukarı