Hoparlör ve kulaklık aynı anda kullanılmıyor

Shakhrar

Centipat
Daha fazla  
Bugün hoparlör aldım. Kasanın ön jak kısmında kulaklığım takılıydı. Hoparlörü arka jak kısmına taktım ancak ses alamadım. Hatta ses ayarlarında kayıttan yürüt kısmında hiçbir değişiklik olmadı. Sonra kulaklığı ön jaktan söktüm ve hoparlörü oraya taktım. Sorunsuz bir şekilde çalıştı. Ardından kulaklığı arka jak kısmına taktım ve çalışmadı.

Sonrasında ön jak kısmından hoparlörü çıkardım ve kulaklığı arka jak kısmında takılı bıraktım ve kulaklık çalıştı. Ön jak kısmına tekrar hoparlörü taktım ve kulaklığım çalışmaya devam ederken hoparlörü bir türlü çalıştıramadım. Kısacası jak girişlerimde bir problem yok. B660M a D4'ün Realtek driverını da yükledim. BIOS güncel. Fakat ne hikmetse iki ses çıkış cihazını aynı anda bağlayamıyorum. Problem nedir?

Dosya Ekleri

• foto 1.png
    foto 1.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 17
Sebebi büyük ihtimalle şu ikisi de ses çıkarıcı diyeyim yani içerideki sesi dışarıya aktardığı için karışıklık oluyor eğer birini höparlöre bağladığında öbürü kulaklığının mikrofonuna bağlanıyor olabilir kulaklığının mikrofununu kontrol et hoparlör çalışıyorken eğer hem mikrofon hem hoparlör çalışıyorsa ona göre ayarlanmış girişleri ama sadece hoparlör çalışıyorsa kulaklıkla ilgili hiçbir şey çalışmıyorsa o zaman bilgim yok.

Sebebi büyük ihtimalle şu ikisi de ses çıkarıcı diyeyim yani içerideki sesi dışarıya aktardığı için karışıklık oluyor eğer birini höparlöre bağladığında öbürü kulaklığının mikrofonuna bağlanıyor olabilir kulaklığının mikrofununu kontrol et hoparlör çalışıyorken eğer hem mikrofon hem hoparlör çalışıyorsa ona göre ayarlanmış girişleri ama sadece hoparlör çalışıyorsa kulaklıkla ilgili hiçbir şey çalışmıyorsa o zaman bilgim yok.
Kulaklığım çift jak girişli. Hem mikrofon hem kulaklık girişi var kırmızı ve yeşil. Kulaklığın mikrofonunu tek başına bağlasam da kullanamıyorum. Tek başına kulaklığın ses kısmını bağlayınca da bir şey değişmiyor. Hem hoparlörü hem de kulaklığı aynı cihaz olarak algılıyor galiba. Yani hangisini önce takarsam o çalışıyor.

Kulaklığım çift jak girişli. Hem mikrofon hem kulaklık girişi var kırmızı ve yeşil. Kulaklığın mikrofonunu tek başına bağlasam da kullanamıyorum. Tek başına kulaklığın ses kısmını bağlayınca da bir şey değişmiyor. Hem hoparlörü hem de kulaklığı aynı cihaz olarak algılıyor galiba. Yani hangisini önce takarsam o çalışıyor.

Hocam kulaklığı hem mikrofon hem de hoparlör olarak algıladığı için ikisini takmanız mümkün değil maalesef.

Geri
Yukarı