Hoparlörden gelen pıt sesi

blacksea7x

Hectopat
Merhaba Logitech marka 5+1 ses sistemim var 2+1 olarak kullanıyorum hoparlörden sürekli pıt pıt sesi geliyor güncel Driver'ler kurulu. Sistemim de PSU'da kaçak vardı değiştirdim, işlemci mi değiştirdim model yükseltmek için ana kartım slotu bozuldu MSI B450 GAMING Plus modeliydi değiştirdim, MSI B450M PRO-VDH Max anakart aldım değişimini yaptım. Eskiden INNO3D marka ekran kartı kullanıyordum şimdi MSI 1660 venus XS modeline geçiş yaptım her sistemde bu sesi aldım. Sürekliı pıt pıt parazit yapacak bir şey yok odada, tecrübesi olan varsa fikirlerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
pıt pıt derken hani parazit gibi ince sürekli bi ses değil di mi? Misal, bende ki Creative a60 ta ta ta tarzı kalın bir ses çıkarıyordu.

Merhaba Logitech marka 5+1 ses sistemim var 2+1 olarak kullanıyorum hoparlörden sürekli pıt pıt sesi geliyor güncel Driver'ler kurulu. Sistemim de PSU'da kaçak vardı değiştirdim, işlemci mi değiştirdim model yükseltmek için ana kartım slotu bozuldu MSI B450 GAMING Plus modeliydi değiştirdim, MSI B450M PRO-VDH Max anakart aldım değişimini yaptım. Eskiden INNO3D marka ekran kartı kullanıyordum şimdi MSI 1660 venus XS modeline geçiş yaptım her sistemde bu sesi aldım. Sürekliı pıt pıt parazit yapacak bir şey yok odada, tecrübesi olan varsa fikirlerini bekliyorum.
Bende z506 var ve ben çözümü Modemi uzaklaştırarak çözdüm. Çok yüksek frekans da sinyaller yollayınca bu pıt pıt ses yapıyordu.

Bende de aynı sorun var sesi fazla açınca oluyor. Ama hoparlör rahmetli sayılır.
Bende z506 var ve ben çözümü Modemi uzaklaştırarak çözdüm. Çok yüksek frekans da sinyaller yollayınca bu pıt pıt ses ediyordu.
Ses sinir bozucu malesef. Modem diğer odada ama bilmiyorum taktım biraz rahatsız etmeye başladı.

Mısır patlıyor muş gibi pıt pıt :)

Şöyle bir şey de olabilir benimkinde kablo kalabalığı var biraz ses çıkan hoparlörü ileri geri yap arkasındaki kabloları diğer kablolarla temas ettirmeyecek şekilde kaldırırsan sorun gider ama tabi geçici çözüm bu asıl sorun anakartta muhtemelen lehim sorunu vardır elektronik cihazlarda olmaması gereken şeyler bunlar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı