Horizon Zero Dawn için Türkçe yama önerisi

Bir insan ayda 20 tane oyun da oynayamaz. Bu depolama alanı mevzusu kişide biten bir olay. Bu sistemden önce sonsuza kadar duran yama olayı vardı. Sene 2018-2020 arası. Ve en ucuz yama 10 liraydı.

Günümüz ekonomisiyle bile düşünsek 3 4 oyunun yaması zaten üyelik ücretine denk geliyor. Aynı paraya 90 yama vs 3 4 yama.

Persona 5 işi biraz zor. Talep olması önemli. Her projede minimum 10 kişi çalışıyor. Harcanan aylar da cabası. Bütün bunların karşılığı alınabilir mi işte orası soru işareti. Yoksa kütüphanede farklı janralardan oyun bulunması için çalışıyoruz.
Tabi tekli fiyatları o seviyede olursa pek de cazibesi kalmıyor, ben 3-5 lira diye düşünmüştüm…

Maalesef talep konusunda biraz eksik var, Türkiye kitlesi çok azınlıkta. Muhtemelen şu ana kadar çevirdiğiniz tüm oyunlardan fazla texte sahiptir ama indirecek kişi sayısı belki de normal yamalarınızın yarısı kadar bile olmayacak. Zaten biraz da isteme sebebim bu, daha çok insanı bu seriyle tanıştırabilmek. Genel olarak JRPG’ler batı oyunlarına kıyasla dünyada çok daha küçük bir topluluk tarafından oynanır ama Türkiye’deki anime seven kitle inanılmaz, eğer türkçe dil desteğine sahip olsalardı pek çok kişi oynardı. Sırf bu yüzden Persona 5 başlamamış pek çok tanıdığım var, ama bunları da eklesen bile sizi tatmin eden bir sayıya ulaşılmaz. Bu yüzden işe “ticari” değil, “gönül işi” olarak bakan bir büyük grup lazım…

Tabi tekli fiyatları o seviyede olursa pek de cazibesi kalmıyor, ben 3-5 lira diye düşünmüştüm…

Maalesef talep konusunda biraz eksik var, Türkiye kitlesi çok azınlıkta. Muhtemelen şu ana kadar çevirdiğiniz tüm oyunlardan fazla texte sahiptir ama indirecek kişi sayısı belki de normal yamalarınızın yarısı kadar bile olmayacak. Zaten biraz da isteme sebebim bu, daha çok insanı bu seriyle tanıştırabilmek. Genel olarak JRPG’ler batı oyunlarına kıyasla dünyada çok daha küçük bir topluluk tarafından oynanır ama Türkiye’deki anime seven kitle inanılmaz, eğer türkçe dil desteğine sahip olsalardı pek çok kişi oynardı. Sırf bu yüzden Persona 5 başlamamış pek çok tanıdığım var, ama bunları da eklesen bile sizi tatmin eden bir sayıya ulaşılmaz. Bu yüzden işe “ticari” değil, “gönül işi” olarak bakan bir büyük grup lazım…
Sadece metin ağırlığı olsa iyi. Metin kadar da düzenlenmesi gereken kaplamalar var. Ciddi bir iş yükü yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncel Steam versiyonda çalışıyor denedim. Gidip aylık oyunun parası kadar çeviriye para ödeyecek kadar zengin değilseniz yararlanabilirsiniz. :D

Hocam video altındaki açıklamada bulunanan linkten indirme yaptım teşekkürler taramadan geçirdim birazdan deneyeceğim Steam üzerinden sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı