Horoz Nereye Şikayet Edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Saygı duyun diyorlar, sonra benim horoz inancıma ve ezana saygı duymama rağmen olmaması gerektiğini savunmama aptallık diyorlar. Dininizi kötü tanıtıyorsunuz, yapmayın.

Saygı duyun diyorlar, sonra benim horoz inancıma ve ezana saygı duymama rağmen olmaması gerektiğini savunmama aptallık diyorlar. Dininizi kötü tanıtıyorsunuz, yapmayın.

Benim Müslüman olup olmadığımı nereden çıkardın ki. Ben ülke genelinden bahsederek sizin rahatsızlığınızın çözümü yok. Fakat dünyada horoz besleyenlerin sayısı bir ülkede çok fazla olursa tamam o zaman kesin çözümler yapılır. Horoza mı inanıyorsunuz? Horoz inancım dediniz ondan soruyorum.

Çözüm her zaman uygulanır, mesela karşı fikirlere saygı duymak ve onlarla iletişim kurabilmek başlangıç olabilir.

Çözüm her zaman uygulanır, mesela karşı fikirlere saygı duymak ve onlarla iletişim kurabilmek başlangıç olabilir.

Hocam anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Evcil hayvan beslemek bir nevi hobidir, keyfidir. Zorunluluk değildir. İnsanlar bundan rahatsız olabilir. Çözüm üretmek zorundasınız. Benim de 2 adet sultan papağanım var. Komşularımız da besliyor fakat birbirimizden rahatsız olmuyoruz. Ama başka birisi olabilir. Ezan sesi inançtır, inanan insan için zorunlu kılınan şeyler var. Bunları yapmak zorunda. Keyfi değil. Aradaki farkı anlayabilirsiniz umarım.

@Sabnerto Aradaki farklı anlayabilmem için ilk başta iki şeyi karşılaştırmam lazım, ben burada karşılaştırma yapmıyorum. Özetle insan özgürlüğüne karşı olan her şeye karşıyım, bu benim düşüncem ve görüşüm anlayışın için teşekkür ederim.

Bende evin içinde horoz besliyorum, bahçeli evimiz yok dolayısıyla bakacak bir kümesimizde yok, her gün beş vakit bangır bangır bağıran ezan sesine saygı duyduğunuz gibi horoz sesine de saygı duyabilirsiniz, insanlara destek olmadığınız gibi üstüne üstlük köstek olmayın, rahatsız olduğunuzu dile getirin ve çözüm üretin, destek çıkın, insanların arkasından iş çevirmeyin, yaptığın şey etik ve medeni bir çözüm yolu değil.

Horoz şehir içinde beslenilmez kardeşim, beslersen bal gibi şikayet ederim derdini orada anlat.

Bunun bir tık üstü sokakta çıplak koşmak.
Bu dediğin şey, konu dışı. Ahlaka girer, etiğe girer. Horoz inancım sana bir etkide bulunuyor mu? Ha eğer evimde beslerim ve komşularıma rahatsız veriyorsam o horozu inancım olsa dahi evimde beslemem, besleyemem çünkü diğer insanların özgürlüğüne kast etmiş olurum. Teras katında oturuyorum ve sabah ezanı okunduğunda evin halini inan anlayamazsın.

Bu dediğin şey, konu dışı. Ahlaka girer, etiğe girer. Horoz inancım sana bir etkide bulunuyor mu? Ha eğer evimde beslerim ve komşularıma rahatsız veriyorsam o horozu inancım olsa dahi evimde beslemem, besleyemem çünkü diğer insanların özgürlüğüne kast etmiş olurum. Teras katında oturuyorum ve sabah ezanı okunduğunda evin halini inan anlayamazsın.
Ben de teras katta oturuyorum ve ezan sesi kulağıma çok güzel geliyor. Yapacak bir şey yok, taşınmak zorundasınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı