Hoşçakal ramazan, hoş geldin bayram!

Bu sene ramazan bence çok sönük ve hızlı geçti. Ne olduğunu anlamadan ramazanın bitmesi bir kenara, ramazan olan günlerde de eski ramazan tadı yok. Eskiden ramazan ayı geldiğinde her ortamda ramazan ayında olduğumu hissediyordum. Fakat bu seneki ramazanın oruç tutmam ve ramazan pidesi yemem haricinde normal hayattan hiçbir farkı yoktu. Yani çok sönük ve hızlı geçti.

Her neyse, umarım bayramın az da olsa bir tadı olur. :)

Ben de geçmiş bayramları şahane bulurum üstadım. 🙏🏻

Bunun sebebi sanırım yaşlanma... Zira her sene hayatı daha iyi görüp kaygılarımız artıyor. Ancak velet yaşta insan bunları pek göremiyor. 👎🏼🎭

Saygılarımla. 🌹

O kadar tadı kalmadı ki. Hayatım o kadar kötü ki oruç benim hayatımda hiçbir şey değiştirmedi tek değişen şey gündüz sigara içmemem oldu, ne eski tadı var ne başka bir şey, bakkaldan boncuklu tabanca alıp oynayan son nesil olmak çok üzücü.

O kadar tadı kalmadı ki. Hayatım o kadar kötü ki oruç benim hayatımda hiçbir şey değiştirmedi tek değişen şey gündüz sigara içmemem oldu, ne eski tadı var ne başka bir şey, bakkaldan boncuklu tabanca alıp oynayan son nesil olmak çok üzücü.

Değerli hocam, ✍️

Siteminizi anlıyorum. Ancak ramazan ayında eaas olan yemeyip içmekten ziyade nefsi ve bedeni temizleyerek Allaha yaklaşıp onu daha güzel ve odak ile anmaktır. 🙏🏻🌹

Hissetmek meselesi tamamen kişiseldir. Dilerim Allah'tan bizleri bir sonraki ramazana eriştirir ve tam idrakı ile ibadetlerimizi yerine getirebilir ve ramazan ayını idrak ederiz. 🙏🏻🤲🏼

Bunu böyle düşünürsek motivasyonumuz daha iyi olur diye düşünüyorum. :)

Bu arada kıymetli hocam, haddim değil ama sizin gibi hoşnut edici olan bir forumdaşımın sigara ile kendini zehirlemesi gönlümü dağladı. 🤢🥀

Ramazan ayında oruçluyken içmiyorsanız demek ki içmeden durabiliyorsunuz. :) acaba içmek için mi içiliyor? :)

Ne dersiniz? Belki de oruç hayatınızda bir şeyler değiştirebilmiştir. 🤌🏻

Saygılarımla. 🌹

Son düzenleme:
İyi bayramlar.

@R.B.D'nin mesaj yazma şekline hayranım :)

Kıymetli ve müstakil olan, bir o kadar da hoşnut edici olan forumdaş üstadım, ✍️

Kalemimi sevmeniz beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Sizlere şükranlarımı sunmayı borç bilirim. 🙏🏻

Bazı localara kalemim batsa da sizlere güzel gelmesi beni motive etti. 🌷

Saygılarımla. 🌹

Beyler bayram harçlıkların tadı tuzu kalmadı 50 tl alsam bile kişi bası t-shirt almak için 4 kişi gerekiyor eskiden bir kişi fazla gelirdi bir t-shirte nerede eski bayramlar eskiden bir harçlığa neler alırdık 256 mb ramler vardı o dönem siz tabi bilmezsiniz yıl 2010....

Değerli ve müstakil forumdaşlarım, ✍️

Zaman akan su misali yine geçiyor. Bu seneki ramazan ayını da bitirdik ve bayramımıza ulaşmanın heyecanını yaşarken, içimiz ramazana veda ettiğimiz için buruk. 🥀

Bu müstesna, beyhude ve fani yaşamda inşallah nice güzel ramazan aylarına hep birlikte, sevdiklerimizle erişmemiz nasip olur. 🤲🏼🌹

Şimdiden bütün İslam aleminin Ramazan bayramını kutlar ve büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öper, ceplerine 10 dolar tutuştururum. 🤌🏻💰

Üstat ne demiş?
Zaman su gibi aktı ne yaşadım ben bile bir şey anlamadım. 🤧

Hayırlı ve güzel bayramlar forumdaşlarım! 🙏🏻

Saygılarımla. 🌹
Bayramın(ız) kutlu olsun hocam.

Geri
Yukarı