Hoşlandığım arkadaşım başka biri ile çıkıyor

Saitama_Hironi

Hectopat
Birinden çok hoşlanıyorum ama onun sevdiği ve birlikte olduğu biri var. O kişi hayatında olmadan önce açılmıştım ama kabul etmemişti zaten beni. Hep dost kalmak istedi ve hala kalıyoruz. Ama bildiğiniz gibi bu acı veriyor. Arkadaşlığımızı dahi olsa bozmak istemiyorum ama böyle üzgün de olmak istemiyorum. Spora başlayacak gücüm de yok. Zamana mı bırakmalıyım yoksa başka önerileriniz var mı? Oyun, film, dizi, kitap hiçbir aktivite yapacak havam yok, yapamam da sadece birilerine anlatmak istedim bu konuyu. Bu konuda konuşacak yakınım dahi yok. O yüzden bilmiyorum. Kafanızı şişirdiysem üzgünüm. Belki birazdan geçer. Çok fazla takılmamaya çalışacağım. Tüm iyi düşünceleri olanlar içinde sağ olun.

Kız seni reddetmişse çok da zorlamanın mantığı yok. Emin ol ki arkadaş kalarak sadece kendine zarar verirsin ve kız seni kaybetmek istemediği için arkadaşlık telifi etmiştir. O kızla beraber olmak varken neden arkadaş olarak kalasın ki? Bu tarz şeyleri kabullenmeyin, kız herkesle istediği gibi gezecek ve sana gelince de arkadaş olarak kalalım diyecek. Şahsen kabullenmem, size de kabullenmemenizi tavsiye ederim ve arkadaş olarak görüyorsa da muhtemelen yaptığı erkek arkadaşların muhabbetini size anlatır ve bir süre sonra da bu da aşırı bayar. Şahsen aşırı dert anlatan adamları sevmem.

Açılmadan önce neyse belki sevip sevmediğinden emin olamamışsındır o yüzden arkadaşlığı bitirmeye cesaret edememişsindir bunu anlarım. Fakat açıldıktan sonra sana karşı birşey hissetmiyorsa, daha fazla konuşmanın anlamı yok. Aynı sınıf veya ortamdaysan Merhaba derecesine inersin onun dışında yok muhabbet edeyim yok onunla gezmeye gideyim, kafeye gideyim gibi şeyler olmaz. Bunu kendine yakıştırmaman gerekir.

O üzüntü gelip geçecek emin ol. Pozitif olmaya devam et illa seni hakeden birisi çıkar karşına brom emin ol.

Kız seni reddetmişse çok da zorlamanın mantığı yok. Emin ol ki arkadaş kalarak sadece kendine zarar verirsin ve kız seni kaybetmek istemediği için arkadaşlık telifi etmiştir. O kızla beraber olmak varken neden arkadaş olarak kalasın ki? Bu tarz şeyleri kabullenmeyin, kız herkesle istediği gibi gezecek ve sana gelince de arkadaş olarak kalalım diyecek. Şahsen kabullenmem, size de kabullenmemenizi tavsiye ederim ve arkadaş olarak görüyorsa da muhtemelen yaptığı erkek arkadaşların muhabbetini size anlatır ve bir süre sonra da bu da aşırı bayar. Şahsen aşırı dert anlatan adamları sevmem.

Çok çok teşekkür ederim düşünceliğiniz ve hoş tavsiyeniz için. Eğer ki gerçekten sevgilisi olmasına rağmen ciddi değer verseydi kabullenmemde sorun olmazdı ama sanki artık o kadar önemsemiyor bile doğal olarak. Önceden kesmiştik görüşmeyi fazla rahatsız olmuştu sanırım ona karşı hislerimden şimdi yakın zamanda yeniden yazmıştı istek yolladığım için ben biraz eşeklik ettim. Vallahi ne bileyim kabul edeceğini yazacağını. Neyse ilk baş yazmamaya başlarım sonrasında o da hiç yazmazsa biter.

Yeni yelkenlere açılmak en mantıklısı.

Yok be 2. hayal kırıklığım artık daha da aramam. Merhaba merhaba ilişkisinden fazla gitmek her daim kötü yol açıyor...

Açılmadan önce neyse belki sevip sevmediğinden emin olamamışsındır o yüzden arkadaşlığı bitirmeye cesaret edememişsindir bunu anlarım. Fakat açıldıktan sonra sana karşı bir şey hissetmiyorsa, daha fazla konuşmanın anlamı yok. Aynı sınıf veya ortamdaysan merhaba derecesine inersin onun dışında yok muhabbet edeyim yok onunla gezmeye gideyim, kafeye gideyim gibi şeyler olmaz. Bunu kendine yakıştırmaman gerekir.

O üzüntü gelip geçecek emin ol. Pozitif olmaya devam et illa seni hak eden birisi çıkar karşına brom emin ol.

Çokkk teşekkür ederim kankim ya uzun uzun yazmışsın sende. Sağ olun cidden. Hal hatrını sormak dışında çok yazmayarak takmamaya çalışacağım. Zaten dün o mesajı attıktan sonra bir süre sonra çok az da olsa daha iyi olmuştum. Elbet geçer yapacak bir şey yok. 🤝🏻😊

@Saitama_Hironi sizi artık istemiyor gibi gözüküyor ve çok da zorlamanın bir mantığı yok. Bir kız sizi istemiyorum dediğinde çekip gitmesini de bilmelisiniz. Şahsen sevdiğim, aşık olduğum kişiyle arkadaş kalamam. Varsayalım ki arkadaş kaldım, bir süre sonra menfaat ve çıkar ilişkisine dönüyor. Bir de aşık olduğun birisiyle sevgili olmak varken neden arkadaş olasın ki? Muhtemelen hayattaki en saçma şey budur :D Kızların elindeki alternatifi kaybetmemek için yaptıkları bir şey, hiçbir zaman için alternatif konuma düşmeyin.

@Saitama_Hironi sizi artık istemiyor gibi gözüküyor ve çok da zorlamanın bir mantığı yok. Bir kız sizi istemiyorum dediğinde çekip gitmesini de bilmelisiniz. Şahsen sevdiğim, aşık olduğum kişiyle arkadaş kalamam. Varsayalım ki arkadaş kaldım, bir süre sonra menfaat ve çıkar ilişkisine dönüyor. Bir de aşık olduğun birisiyle sevgili olmak varken neden arkadaş olasın ki? Muhtemelen hayattaki en saçma şey budur :D kızların elindeki alternatifi kaybetmemek için yaptıkları bir şey, hiçbir zaman için alternatif konuma düşmeyin.

Vallahi hocam boş vermişim ya harbi bu mesajımın ne kadar saçma olduğunu görüyorum şu an. Boş vermişim onu da herkesi de. Yalnızlığa çekileceğim en iyisi öyle olacak. Çok sağ olun tekrardan.

@Saitama_Hironi bir süre yalnızlığa çekilin. Tabii ki tamamıyla yalnız kalmanızı da önermem. Özellikle de bir kız yüzünden artık yalnız hayatı yaşıyorum şeklinde tribe girmenizin de hiçbir mantığı yok. Dünyada birden fazla kız var ve birisi olmazsa da illaki birisi olur. Kendinizi üzmenin hiçbir mantığı yok, sevgilerle :)

@Saitama_Hironi bir süre yalnızlığa çekilin. Tabii ki tamamıyla yalnız kalmanızı da önermem. Özellikle de bir kız yüzünden artık yalnız hayatı yaşıyorum şeklinde tribe girmenizin de hiçbir mantığı yok. Dünyada birden fazla kız var ve birisi olmazsa da illaki birisi olur. Kendinizi üzmenin hiçbir mantığı yok, sevgilerle :)

Yalnızlık acayip iyi geldi hocam ya. Hayatı fazla başkaları için takip yaşamadığımı fark ettim. Artık daha rahat ve kesinlikle daha huzurlu yaşıyorum. Bazen insan dibi görmeli ki zirveye çıkabilsin sözü cidden anlamlıymış. Siz de çok yardımınız iyi niyetli düşünceleriniz oldu çok sağ olun. Eğer ki bir gün birebir daha özel sohbet etmek isterseniz her daim beklerim. (Discord: spidey_heronic)

Yeni konular

Geri
Yukarı