Hot Wheels nereden bulunur?

BeratKzmz

Hectopat
Yeni yeni Hot Wheels toplamaya başladım. Aslında Hot Wheels denmez, araba toplamaya başladım (içerisinde matchbox da var) ancak mağazalara gittiğimde 1-2 tane saçma sapan araba kaldığını görüyorum. Sedan tarzı ve gerçek hayatta var olmuş arabalar hoşuma gidiyor (markette kalanlar genelde oyun seti için üretilmiş bilim kurgu arabaları). Nereden bulabilirim? Koleksiyon değeri olan arabaları yakalamak için ne yapmam lazım?
İlgimi çeken araba örnekleri:
Mercedes, Mercedes2
Nissan, Bmw

Osmanbey şubesinde ki Toys e Toys'a gidebilirsin. Orada aradığınız tarz arabalar olur. Armağan ve Toyzz shop mağazalarında da güzel arabalar oluyor ama haftanın belli günlerinde sevkiyat oluyor onu takip ederseniz yeni gelen arabaları kaçırmazsınız. Ama genellikle huntcılar o günleri kaçırmıyor neredeyse bildiğim kadarıyla. Ben eskiden oyuncak mağazasında çalışırken sevkiyat çektim öyle alabildim kendime bir tane ve geri kalanını reyona koymadım, karşımızda ki Lego'da çalışan abi vardı o arada gelip soruyordu ona ayırmak istedim ama müşteri görünce kolide arabaları 1'den fazla almıştı sanırım.

Bahsettiğim araba da görselde ki.

Dosya Ekleri

• 1711295798689.png
    1711295798689.png
    998,9 KB · Görüntüleme: 25
Düzenli olarak gezmeniz lazım. Yeni sevkiyatın ne zaman geldiğini sorarsanız onlar geldiği zaman ilk rafa dizilirken bakacaksınız. Bazen de şansa aralarda kalıyor. Bir sürü yede satılıyor hwler örnek: Toyz shop Dk LCW armağan.

Tek tek gezmeniz lazım. Ayrıca ülkemizde koleksiyon mantığı 15 yaşındaki çocuğun Batmobile'i 10 katına satmaya çalışmasından başka bir şey değil. En iyi hunt noktası LCW.

Düzenli olarak gezmeniz lazım. Yeni sevkiyatın ne zaman geldiğini sorarsanız onlar geldiği zaman ilk rafa dizilirken bakacaksınız. Bazen de şansa aralarda kalıyor. Bir sürü yede satılıyor hwler örnek: Toyz shop Dk LCW armağan.

Hocam geçen günlerde spor çıkışında CarrefourSA'larda oluyor diye duydum, çıktım gittim. Görevliye sordum nerede diye "yok bizde" dedi, dedim herhalde o bilmiyor gezerken rafa asılmış şakasız söylüyorum 3 tane araba gördüm hepsi birbirinden gülünç 7 yaşındaki çocuklar "ooo çok havalı" deyip satın alsın diye konulmuş arabalar (bir tanesi klozetliydi).

Tek tek gezmeniz lazım. Ayrıca ülkemizde koleksiyon mantığı 15 yaşındaki çocuğun Batmobile'i 10 katına satmaya çalışmasından başka bir şey değil. En iyi hunt noktası LCW.
Hocam her LCW'de olur mu ? Yoksa belli başlı noktaları mı var ?

Osmanbey şubesinde ki Toys e Toys'a gidebilirsin. Orada aradığınız tarz arabalar olur.
Hocam neden özellikle orası ? Farklı bir özelliği mi var ? Bide anadolu yakasında oturduğum için çok mümkün değil oralara gitmem.

Hocam her LCW'de olur mu ? Yoksa belli başlı noktaları mı var ?
Hepsinde var. Koleksiyonumun yarısına yakını LCW'den alınma. Tanıdık yoksa değerli parçaları bulmanız zor ama belli taktikle istediğiniz arabayı bulup direkt yerinden ucuza alabiliyorsunuz. Bu taktiği de geçen sene geliştirdik şeytanın aklına gelmez ama bizim geldi. Misal X arabayı buluyoruz gidiyoruz HW fiyatı neyse o fiyata alıyoruz.

Hocam ücra köşelerdeki D&R'lara girin alışveriş sepeti varsa sepet yoksa torbasını alın, tüm HW'leri torbaya alın sonra tek tek bakarak dizmeye başlayın.

Ayda 1 LCW kontrolü yapın.

Ayda 1 oyuncakçı kontrolü yapın.

Çevrenizdeki kırtasiyelere bakın bazıları buna önem veriyor ve ayda 2 koli getirebiliyor. Az muhabbet 2 şaklabanlık ile arayı iyi tutarsan koli gelince senin dizmen şartıyla ilk açan olmanı sağlıyorlar.

CarrefourSA'da çalışanlarla az muhabbet 2 şaklabanlık ile arayı iyi tutarsan koli gelince senin dizmen şartıyla ilk açan olmanı sağlıyorlar.

Hocam neden özellikle orası? Farklı bir özelliği mi var? Bir de Anadolu yakasında oturduğum için çok mümkün değil oralara gitmem.

Toys e Toys'da güzel arabalar var. Tek hw değil diğer tüm mini figür arabaları bulabilirsin. Kadıköy'de bir tane ufak mağazaya denk gelmiştim içerisin hw premiumlar vardı. Aynı zaman da Anadolu yakasında olduğun için Kadıköy salı pazarına gitmeni öneririm orada da Hw'ler var ama bazıları yurt dışı olduğu için çok pahalı olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı