Hotline Miami serisi inceleme

IronSmith0057

Centipat
Daha fazla  
İlk oyun daha mı zordu yoksa ben ilk oynu oynadıktan hemen sonra oynadığım için mi daha kolay geldi? Bu arada ilk oyundan çok daha zor yerler var ama ben ilk oyunu 18 saate bitirirken bu oyunu 12 saate bitirdim ve iki oyunda da bağımlılık yapıcı bir şiddet seviyesi var ve iki oyunda zor yani bazıları normal zorlukta demiş de hayır, bu oyun Dark Souls'la yarışır ve eski oyunların zor olduğunu biliyor muydunuz? Hee bu iki oyun yeni ama eski grafiklerde ve eski zorluklarda. Bir de hard mode falan var oynu öyle bitirmeyi hiç denemedim. Oyun ters oluyor ama bu kadar zorluk benim için bir sıkıntı değil. Grafikler ise kötü falan değil çünkü eğer bu oyun gerçekçi grafiklerle çıksaydı vuruş hissiyatı o kadar da iyi olmazdı ve bağımlılık yapıcı şiddet ortadan kalkardı. Tamam şimdi de sadece bu oyun için konuşalım. Oyunun sonu gerçekten çok iyi ve dramatik. İlk oyundan tanıdığımız Jaket'in ölümünü izliyoruz ve benim için Jaket bir efsane ama eğer Jaket birinci oyunda polislerin kafasına sıkıp başka bir şehre falan kaçsaydı ve Jaket'in hikayesi iyi sonla bitseydi benim için bir efsane olmazdı. Jaket'i efsane yapan şey Rus mafyasının liderini öldürdükten sonra başka hiçbir amacı kalmadığı için daha fazla katliam yapmayıp polislere teslim olup kendini hapiste cezalandırması ve sonunda ölmesi.

Bu oyun sanılanın aksine tamamı Hotline Miami 1'den önce geçmiyor çoğunluğu 1. oyundan sonra geçiyor. Bu oyunda bu sefer Jaket yönetmiyoruz ve oynun çoğunluğunda Jaket'in eylemlerinin ne sonuçlar doğurduğunu görüyoruz ve arada Rus'ları da yönetiyoruz. Bu oyunda görüyoruz ki Jaket'in yaptığı eylemeler sonucu Rus mafyasıyla tam olarak ne olduğunu bilmediğim siyah giyinene adamlar ayrılmış. Eğer siz o siyah giyinen adamların ne olduğunu biliyorsanız yazın yine Jaket'in eylemleri sonucu bir grup çıkmıştır ve Jaket'ın eylemlerini yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda Jaket'in davası insanlar tarafından protesto edilmeye başlamıştır ve Amerika'da Rus'lardan neferet eden bir tür grup çıkmıştır yani biz Hotline Miami Wrong Number'ın hikayesi kısacası şu bir adam var Rus mafyasını çökertiyor sonra hapse giriyor, bu adamın eylemri sonucu Rusya'yla Amerika birbirine giriyor ve Rusya Amerika'ya bir tane bomba çakıyor. Ve oyunda çok güzel bir ayrıntı eğer oynu bitirdikten sonra New Game'e tıklarsanız bir masada Richerd ve bütün Hotline Miami karkterlerini göreceksiniz ama bu masada Jaket yok ve Jaket'in ölümü görünmüyor yani buradan da Richerd Jaket'ı uyardığı halde aslında Jaket'a bir ceza vermediğini ve Jaket'in Hotline Miami'nin kilit karekteri olduğunu anlıyoruz ve zaten hiçbir şekilde Hotline Miami 2'de Jaket'ı oynamıyoruz. Zaten Richerd Jaket'in giydiği kıyafetleri giyiyor yani aslında Richerd Jaket'in bir parçası. Zaten Richerd öbür karekterlere tek başına görünüp sadece bir kere gözüküp onların öleceğini söylüyor ama Jaket'a tek başına gözükmedi ve onu uyarmak dışında ona bazı gelecekte olacak şeyleri sordu ona neden bu konuşmaların yapılığını sordu ve onu hiçbir zaman cezlandırmadı. Bu oyunda bol bol adam öldürüyoruz ve ölüyoruz ve başkalarını öldürdüğü adamları ölümünü izliyoruz ve arada ölüp sinir kirizleri geçiriyoruz, klavyemizi kırmak istiyoruz ama yenisini alamayacağımızı biliyoruz. Oyunun müzikleri katliamımıza ritim katıyor. Oyunun müzikleri çok iyi ama Hotline Miami 1'deki müziklerden güzel olmaz.

Şimdi geçelim Hotline Miami 1'e. 2. oyun için dediğim çoğu şey bu oyun için de geçerli. özelikle bu oyunun knock knock adlı müziği efsane oyunun hikayesi 2. oyuna göre basit ve iki oyun da birbirini tamamlıyor. Hotline Miami 1'de ise Ruslar arkdaşını öldürdüğü için Rus mafyasına büyük bir kin besleyen Jaket Rus mafyasını çökertmeye çalışıyor. Bu yolda da birçok Rus mafyası siyah giyinen adam ve polis öldürüyoruz sonunda da Rus mafyası liderine ulaşıyoruz. bize MP5'lerle saldırıyor biz de bıçakla ellerini bir güzel kesiyoruz sonra Jaket'in ellerinde ölmemek için kendi kafasına sıkıyor sonra bu başarımızdan dolayı telefon çalıyor ve yukarıda son birinin olduğunu anlıyoruz. Sonra yaşlı bir adam görüyoruz ve burada bir diyalog oluyor.

Adam: Na yapıyorsun burada yeğenim?
Jaket:

Adam: O elindeki silah ne için yalnız?

Jaket:

Adam: Hass

Adam: Abiciğim lütfen affet beni hayatımda korkunç şeyler yaptım abiciğim bak çok pişmanım.

Jaket: Yapmadan önce düşüncektin.

Jaket öleceğini analayan adamın kafasına sıkıyor sonra balkona doğru ilerliyor bir sigara yakıyor sonra polisler geliyor.

Polisler: Nerdesin çık ortaya

Jaket polisleri öldürebilceği halde teslim oluyor ve oyun bitiyor.

Yani bizim için:

Hotline Miami 1 90/100

Hotline Miami 2 Wrong Number 90/100

Hotline Miami serisi 90/100

Ve ayrıca hiç de bug yok iki oyunda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı