İnceleme Portal Serisi İncelemem

mikroyumuşak

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sinop
Daha fazla  
Hepinize selamlar. Bu yazıda Portal serisinin (1 ve 2) incelemesini yapacağım. Elimden geldiğinde okuma süresini kısa tuttum, iyi okumalar!

20230917203313_1.jpg

Portal 1

Kalite olarak pek iyi diyemem ancak bölümler bir hayli uğraştırıyor. Arayüzü CS 1.6 gibi ve ana menüsü okunmuyor bile. Onun dışında eğlenceli ve oynanabilir bir oyun. 2009 yılında çıkmış bir oyuna göre orta düzeyde.

Seviye Tasarımı:
Oynarken içinizde boşluk hissediyorsunuz. Materyal dokuları gayet iyi. Animasyon konusunda orta (eğer bir tane bile gördüysem).
4/5

Ses, müzik ve seslendirmeler:
İlkokul cümleleri dinliyormuşum gibi hissettim GLaDOS'u dinlerken. Ses efektleri idare eder gibi. Müziği çok güzel, döngüye alıp dinlemelik.
3/5

Hikaye:
Yok. Sadece bölüm geçip bir de "boss fight" yapıyoruz.
0/5

Fiyat:

Normal fiyatı 100₺. İndirimli almıştım neyse ki. 100 vermelik bir oyun diyemem.
1/5

Optimizasyon:
Bilgisayarımla aynı yılda çıktığı için sorun yaşamadım.
4/5

1694973071898.jpeg

Portal 2
Tek kelime, efsane. Oynarken öyle keyif aldım ki anlatamam.

Seviye Tasarımı:
Portal 2'nin aksine o boşluk hissini vermiyor. Dokuları ve fiziği de harika. Ayrıca bulunduğu hali baya iyi yansıtıyor. Oyunun bir köşesinde Aperture Science'ın 100 sene önceki haline gidiyoruz ve orada 1900 havaları çok iyi yansıtılmış.
5/5

Ses, müzik ve seslendirmeler:
Sürükleyici. GLaDOS'un sesi biraz insanlaşmış ama idare eder.
4/5

Hikaye:

Spoiler:
Wheatly diye bir robot ile birleşip GLaDOS'un yerini alıyoruz. Fakat Wheatly fazla kibirleniyor ve biz GLaDOS ile yukarıda bahsettiğim yere düşüyoruz. Oradan patates olan GLaDos'u alıp Wheatly'i yerinden indiriyoruz.

Hikaye eğlenceli. Portal 1'dekine göre kat kat daha iyi cümleler var. Özellikle oyun sonundaki fazladan sahnede çok eğlenceli
5/5

Fiyat:

Portal 1 ile aynı. 100₺ değilde 50-60₺ kadar olabilirdi.
3/5

Optimizasyon:
En kötü ekran kartında bile iyi oynatıyor.
5/5

Kısa ve açıklayıcı bir inceleme olmuş teşekkürler. "Portal Stories: Mel" adında eski fan yapımı bir oyun daha var Portal 2'nin içinde bulunan çoğu şey bu yapımda bulunuyor. İncelemesi için beklemedeyim.

Geri
Yukarı