Çözüldü Hotmail hesabı bilinmeyen konumda "eşitleme başarısız" uyarıları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mortale

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda Hotmail hesabımın güvenlik kısmında son etkinliklere baktığımda otomatik eşitlemenin başarısız olduğunu gördüm.
Bu girişimin birçok farklı ülkeden yapıldığını gördüm.

Açıklama kısımlarında aşağıdaki gibi şeyler yazıyor:
"Protokol: IMAP.
IP:
Hesap diğer adı:
Yaklaşık konum: Kullanılamıyor.
Tür: Eşitleme başarısız."

Şifrem oldukça karışık ve iki basamaklı doğrulamam açık. Buna rağmen tehlikede miyim ve önlem olarak ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Etkinliğinde sana ait olmayan hesap açma girişimleri bulunuyor.
Başarılı şekilde hesabına giriş yapılamamış ama güvenlik amacıyla şifreni değiştirmeni öneririm.

Şifreni değiştirmeden önce de bilgisayarında tam virüs taraması gerçekleştirip zararlı yazılım varsa kaldırırsan hesabını daha da koruma altına alırsın.
Etkinliğinde sana ait olmayan hesap açma girişimleri bulunuyor.
Başarılı şekilde hesabına giriş yapılamamış ama güvenlik amacıyla şifreni değiştirmeni öneririm.

Şifreni değiştirmeden önce de bilgisayarında tam virüs taraması gerçekleştirip zararlı yazılım varsa kaldırırsan hesabını daha da koruma altına alırsın.

Çözüm
Spam kutumda dolandırıcı bir hacker mesajı gördüğümde kontrol ettim ve Hindistan'dan İran'a kadar pek çok farklı ülkelerden giriş yapılmaya çalışıldığını gördüm. Belli ki bizim hesaplarla üye olduğumuz bir site patlamış ve adreslerimiz dağılmış ortalığa. Ben şifre değiştirmekle yetinmeyip e-posta adresimi başka bir e-posta adresiyle değiştirdim. Şimdi eski e-posta adresim hiç var olmamış gibi görünüyor istese de girmeyi deneyemezler.

Geri
Yukarı