HP 107W yazıcımın yazılımını değiştirmeli miyim?

Sam Bridges

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
HP 107W aldım ancak orijinal tonerleri çok pahalı. İnternette şunu öğrendim, yazılımıyla oynayarak çipsiz toner kullanabiliyormuşuz. Orijinal bir toner 300-400 TL civarında iken muadil tonerler 100TL civarında ve dolum da yapabiliyoruz, o da 40-50TL civarı. Ne yapmamı önerirsiniz? Garantiden de çıkıyor sanırım yazılımla oynadığımız için, ilk haline geri döndürebilir miyim garantilik bir işim olursa? Bu arada yazılım olayı tek sefere mahsus 100TL. Cevaplar için teşekkür ederim.

@Enes3078 hocam kesinlikle size danışmak istiyorum, bu aklımı çelen yazıcı konusunda bayağı bir bilgilisiniz gibi görüyorum, şimdiden teşekkür ederim.

HP 107W aldım ancak orijinal tonerleri çok pahalı. İnternette şunu öğrendim, yazılımıyla oynayarak çipsiz toner kullanabiliyormuşuz. Orijinal bir toner 300-400 TL civarında iken muadil tonerler 100TL civarında ve dolum da yapabiliyoruz, o da 40-50TL civarı. Ne yapmamı önerirsiniz? Garantiden de çıkıyor sanırım yazılımla oynadığımız için, ilk haline geri döndürebilir miyim garantilik bir işim olursa? Bu arada yazılım olayı tek sefere mahsus 100TL. Cevaplar için teşekkür ederim.

@Enes3078 hocam kesinlikle size danışmak istiyorum, bu aklımı çelen yazıcı konusunda bayağı bir bilgilisiniz gibi görüyorum, şimdiden teşekkür ederim.

HP'nin yazılımı değil toner üzerinden Chip'in yazılımıyla oynuyorlar. Onu da siz yapamıyorsunuz. Dolum yapan firmada o cihaz bulunuyor. Tonerin çip'i sökülüp cihaza bağlanıp gerekli işlemler yapılıyor. Orijinal içindeki tonerde de dolum oluyor. Toneriniz bittiğinde doldurun Cipine'de müdahale ediliyor.

Orijinal kullanmalısın her zaman orijinalini doldur.

Yazılım arttırabilirsiniz cihaza ki çip masrafından kurtarır bu sizi. Tabii dilerseniz toneri doldurtup çip değişimi de talep edebilirsiniz teknik servis bayilerinden. Ben olsam yazılım atıp kullanırdım fakat yine de kullanıcıya bağlı bir durum bu.

Geri
Yukarı