HP Laserjet 107W vs Epson EcoTank L1250

TUAREG61

Femtopat
Daha fazla  
HP LaserJet 107W vs Epson ecotank L1250 yazıcı ikisinden birini almayı düşünüyorum. Hangisi daha tasarruflu olur arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Epson mürekkepli yazıcıda her 3-4 günde en az 1 sayfa çıktı almak zorundasınız. Aksi takdirde mürekkep kanalları ve püskürtme başlığında dolma meydana gelecek ve yazıcı parası kadar masraf çıkaracaktır. Bir diğer olayı da atık tankı dolduğunda temizleme maaliyeti olacak. HP LaserJet yazıcıda siyah beyaz olarak ömürlük kullanabilirsiniz.

Epson mürekkepli yazıcıda her 3-4 günde en az 1 sayfa çıktı almak zorundasınız. Aksi takdirde mürekkep kanalları ve püskürtme başlığında dolma meydana gelecek ve yazıcı parası kadar masraf çıkaracaktır. Bir diğer olayı da atık tankı dolduğunda temizleme maaliyeti olacak. HP LaserJet yazıcıda siyah beyaz olarak ömürlük kullanabilirsiniz.
Dediğiniz doğru ancak tam değil. Benim yazıcıda 1 hafta çıktı almasam bile donma olmuyordu. Bir kere oldu onda da temizleme modunu açtım 30 saniyede açıldı. Atık deposu çok geç doluyor. Ben 12 bin sayfadan fazla çıktı aldım ve makineden bakınca %25 i bile dolu gözükmüyor. Atık deposu olayının benzeri lazerde de var. Drum ömrü ile atık depo ömrü benzer.

Yeni konular

Geri
Yukarı