HP 14s FQ0014NT RAM yükseltme

Bütçe
700 TL

Yarenyilmaz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. HP 14s FQ0014NT notebook için RAM yükseltme yapmak istiyorum. HP yetkili servisinden aldığım bilgilere göre B1'in boş olduğunu ve oraya 8 GB DDR4 2400 MHz bir RAM takabileceğimi öğrendim. Hangi ürünü almam gerektiğine karar veremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
Trendyol, Hepsiburada, N11, GittiGidiyor, Vatan Bilgisayar, Teknosa gibi sitelerden arama motoruna 8 GB DDR4 2400 MHz RAM notebook yazın.

Dikkat etmeniz gereken alacağınız RAM'in özellikleri.
RAM kapasitesi: 8 GB.
RAM tipi: DDR4.
RAM frekansı: 2400 MHz.

Marka olarak Kingston iyidir tavsiye ederim diğer markaları bilmiyorum.

Uyumsuz olma ihtimali yok eğer aldığınız RAM notebook için ise RAM tipi DDR4 ise ve frekansı 2400MHz ise uyum sağlayacaktır. Frekansı daha düşük olursa yine uyum sağlar sadece düşük frekansta çalışır ama RAM tipi DDR4 değil de DDR3 alırsanız uyum sağlamaz ve dikkat edin notebook için olsun masaüstü için olursa RAM yuvasına girmez sizin bilgisayarınız notebook oldu ğuiçin.

Konuyu biraz hortlatmış olacağım ama hocam RAM'ı alıp taktınız mı? Bir sorun oldu mu? Aynı marka ve modele sahibim 4 GB RAM yetmiyor.

Servis size 2400MHz takabileceğinizi söylemiş fakat bilgisayardaki 2666MHz.

Konuyu biraz hortlatmış olacağım ama hocam RAM'ı alıp taktınız mı? Bir sorun oldu mu? Aynı marka ve modele sahibim 4 GB RAM yetmiyor.

Servis size 2400MHz takabileceğinizi söylemiş fakat bilgisayardaki 2666MHz.
1 senedir Kingston KVR24S17S8/8 8GB DDR4 2400 MHz ile kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.

Teşekkürler cevap için, ben de Kingston 4 GB 2400MHz sipariş verdim de sonra bakınca 2666MHz olduğunu gördüm takılı olan Samsung RAM'in biraz düşündürdü sorun çıkar mı diye.

Uyumsuz olma ihtimali yok eğer aldığınız RAM notebook için ise RAM tipi DDR4 ise ve frekansı 2400MHz ise uyum sağlayacaktır. Frekansı daha düşük olursa yine uyum sağlar sadece düşük frekansta çalışır ama RAM tipi DDR4 değil de DDR3 alırsanız uyum sağlamaz ve dikkat edin notebook için olsun masaüstü için olursa RAM yuvasına girmez sizin bilgisayarınız notebook oldu ğuiçin.

Merhaba benim laptopta1 slotta 2667MHz RAM takılı 2 slota 4 GB Samsung 3200 MHz RAM taksam destekler mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı