HP 15-BA009NT Isı Değerleri

Yusuf serdarr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle HP 15-BA009NT bu laptoba sahibim. Şu anlık tek oynadığım oyun The Long Dark. Şarjda değil iken en düşük ayarlarda İşlemci sıcaklığı 65-75, ekran kartı sıcaklığı 60-70 arasında gidip geliyor. Asıl sorun fişe taktığım zaman oluyor. İşlemci 85 dereceye kadar çıkıyor.
  • İşlemci AMD A8-7410
  • R7 M440 4GB
Radeon ayarlarından oyunu ekran kartının açmasını sağladım. MSI afterburner programı ile de takip ediyorum değerleri. Sorum işlemci sıcaklığını nasıl düşürebilirim. Termal macun almadan 5-10 derece düşürebilecek tavsiyeleriniz nelerdir?
Eğer çok gerekli ise termal macun da alabilirim. Almam gerekirse tavsiye de bulunabilir misiniz? Max bütçe 50-60 TL'dir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Şarjda iken performanslı modda çalışıyordur o nedenle daha fazla ısınıyordur. Pildeki performanstan memnun isen güç ayarlarından şarjdaki profili dengeliye çek. Makinanın garantisini de bozma; ki sıcaklığı aşırı bile değil.

Şarjda iken performanslı modda çalışıyordur o nedenle daha fazla ısınıyordur. Pildeki performanstan memnun isen güç ayarlarından şarjdaki profili dengeliye çek. Makinanın garantisini de bozma; ki sıcaklığı aşırı bile değil.
Garantisini bozacak bir şey yapmadım. Arka kapağı açıp toz temizleyecektim onu da yapmadım garantiden çıkar diye. Laptop çok iyi değil o yüzden hep kalite modunda. O yüzden de çok güç harcıyor. Zaten oyunda 25 fpsyi zor geçiyor. Gücünü düşürmek istemiyorum.
Bu ara, 85 i geçmiyor. 85 de çok nadir çıkıyor sorunum çözüldü gibi. Gene de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı