HP 15-BA009NT Isı Değerleri

Yusuf serdarr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle HP 15-BA009NT bu laptoba sahibim. Şu anlık tek oynadığım oyun The Long Dark. Şarjda değil iken en düşük ayarlarda İşlemci sıcaklığı 65-75, ekran kartı sıcaklığı 60-70 arasında gidip geliyor. Asıl sorun fişe taktığım zaman oluyor. İşlemci 85 dereceye kadar çıkıyor.
  • İşlemci AMD A8-7410
  • R7 M440 4GB
Radeon ayarlarından oyunu ekran kartının açmasını sağladım. MSI afterburner programı ile de takip ediyorum değerleri. Sorum işlemci sıcaklığını nasıl düşürebilirim. Termal macun almadan 5-10 derece düşürebilecek tavsiyeleriniz nelerdir?
Eğer çok gerekli ise termal macun da alabilirim. Almam gerekirse tavsiye de bulunabilir misiniz? Max bütçe 50-60 TL'dir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Şarjda iken performanslı modda çalışıyordur o nedenle daha fazla ısınıyordur. Pildeki performanstan memnun isen güç ayarlarından şarjdaki profili dengeliye çek. Makinanın garantisini de bozma; ki sıcaklığı aşırı bile değil.

Şarjda iken performanslı modda çalışıyordur o nedenle daha fazla ısınıyordur. Pildeki performanstan memnun isen güç ayarlarından şarjdaki profili dengeliye çek. Makinanın garantisini de bozma; ki sıcaklığı aşırı bile değil.
Garantisini bozacak bir şey yapmadım. Arka kapağı açıp toz temizleyecektim onu da yapmadım garantiden çıkar diye. Laptop çok iyi değil o yüzden hep kalite modunda. O yüzden de çok güç harcıyor. Zaten oyunda 25 fpsyi zor geçiyor. Gücünü düşürmek istemiyorum.
Bu ara, 85 i geçmiyor. 85 de çok nadir çıkıyor sorunum çözüldü gibi. Gene de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı