HP 15-DA1055NT Zula anlık takılmalar

Doğru V-Sync Yırtılmayı Önlemek İçindir.

Bir de bu anlık takılmaların birden fazla sebebi olabiliyor. İşlemci darboğazı olur, oyun optimizasyonu kötüdür, ekran kartı sürücüsü sıkıntılıdır, virüs vardır, arkaplanda çalışan gereksiz uygulamalar vardır vb.(Özellikle bu laptop ya da hazır bilgisayar satan firmalar saçma sapan yazılımlarla dolduruyor sattıkları cihazlarını gerçekten kanser ediyorlar insanı.)
Benim eski core2duo işlemcili bilgisayarım 60 FPS vermiyordu mesela CS:GO oyununda, V-sync açtığımda muhtemelen 60 FPS'e ulaşamadığım için deli gibi takılıyordu bilgisayar. V-sync açmaya korkardım yani. Şimdi ise freesync/G-sync var yeni monitörlerde sağlam teknoloji ama tabi laptop kullananların işi zor.

Hocam Zula'nın çok saçma optimizasyon sorunları var onunla ilgili olabilir, başka oyunlarda da yapıyor mu? (CS GO, LOL ...vs)
Hocam deneyeceğim hemen.
Beyler dün laptopu söktüm, işlemci ile ekran kartının termal macununu değiştirdim, şuan hiçbir sıkıntı yokta. Yalnız cihaz yeni hemen termal macun kaynaklı sorundan olduğunu düşünmüyorum ama sıkıntı yok şimdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı