HP 15-DA1055NT Zula anlık takılmalar

CengizBal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi geceler. Ya ben bu bilgisayardan tam verim alamıyorum gibi. En basitinden Zula oynarken anlık takılmalar yaşıyorum. Cihaz daha 5-6 aylık ayrıca soğutmasını da aldım. PES 20, PUBG Lite gibi oyunları da oynayamıyorum. Yani gerçekten iğrenç bir takılmalar yaşıyorum. BIOS + NVIDIA + Intel + Chipsette güncelledim. Update'lerde tam yapıldı, ayrıca bilgisayara da yeni format attım zaten. Zula'da da ayarlardan tam ekrana alınca da küçük bir pencere şeklinde açılıyor. Aşağıda ki resimlerden detaylara ulaşabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    75,2 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.JPG
    2.JPG
    170,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Bu Takılmalar Oyundan da Olabilir Banada Oluyor Tavsiyem V-Sync Açtığın Zaman Hem bilgisayar Kendini Çok Fazla Yormaz Ve Isınmaz Oyundan Oyuna Bağlı Olarak Belki Küçük Bir FPS Düşüşü Olabilir Ama Tavsiye Ederim.

V-sync'in esas amacı yırtılmayı önlemektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer rekabetçi bir oyun oynuyorsanız FPS'e normalde aldığınız değerin biraz altında bir limit koymanız yeterli.(Atıyorum 100 FPS alıyorsunuz oyunda ortalama, limiti 90 yapabilirsiniz.) Bu sayede V-sync ile gelen 15-20ms hatta 60 FPS alamıyorsanız daha fazla olan gecikmeyi ortadan kaldırırsınız.

V-Sync'in esas amacı yırtılmayı önlemektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer rekabetçi bir oyun oynuyorsanız FPS'e normalde aldığınız değerin biraz altında bir limit koymanız yeterli.(Atıyorum 100 FPS alıyorsunuz oyunda ortalama, limiti 90 yapabilirsiniz.)

Doğru V-Sync Yırtılmayı Önlemek İçindir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı