HP 15-DA2000NT SATA portuna benzeyen port nedir?

Keremo011

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Öncelikle herkese hayırlı günler. 2020 Yılında babam kendisine bir laptop aldı ve bütçeden kısmak için bana ayrıca bir masaüstü bilgisayar almak yerine laptopını bana vermeye karar verdi. İçinde sadece 256 GB M.2 SSD var ve ben bunun bana yetmeyeceğini biliyorum. HP desteği arayıp bu laptopa M.2 yükseltmesi, ekstra SSD gibi yükseltmeler yapmak istediğimi söyledim, onlar da bana "Elimizde net bir bilgi yok, ürünün sökülüp bakılması lazım." dediler ve ben de laptopu söküp içine baktım fakat normal bir SATA girişi göremedim. İnceleyince SATA portuna benzer garip bir giriş oldum ve ne olduğunu hala anlayamadım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Ürün Modeli= HP 15-DA2000NT.

IMG_20210309_085742.jpg

IMG_20210309_085605.jpg

IMG_20210308_083501.jpg

O gördüğün port SATA+SATA Power bağlantısı normalde DVD okuyucu o porta bağlanır daha ayrıntılı fotoğraf olmadığı net olarak söyleyemiyorum ama orada DVD okuyucu sığacak kadar yer varsa SSD kızakları satılıyor DVD okuyucu şeklinde eğer kızak sığacak kadar yer yoksa direk 2.5 inçlik SSD sığıyor mu kendin ölç biç karar ver. Ama sığıyorsa 2.5 inçlik SSD ya da HDD o porta direk bağlanmasının mümkün lazım ama kızaksız bağlanırsa sabitlenmesi nasıl olur bilemiyorum çift taraflı bantla belki yapıştırılabilir.
not: yüklediğin resimdeki işaretlediğim porttan bahsediyorsun değil mi ?

Dosya Ekleri

• sata.png
    sata.png
    529,6 KB · Görüntüleme: 45
Teşekkürler arkadaşlar.
O gördüğün port SATA+SATA Power bağlantısı normalde DVD okuyucu o porta bağlanır daha ayrıntılı fotoğraf olmadığı net olarak söyleyemiyorum ama orada DVD okuyucu sığacak kadar yer varsa SSD kızakları satılıyor DVD okuyucu şeklinde eğer kızak sığacak kadar yer yoksa direk 2.5 inçlik SSD sığıyor mu kendin ölç biç karar ver. Ama sığıyorsa 2.5 inçlik SSD ya da HDD o porta direk bağlanmasının mümkün lazım ama kızaksız bağlanırsa sabitlenmesi nasıl olur bilemiyorum çift taraflı bantla belki yapıştırılabilir.
not: yüklediğin resimdeki işaretlediğim porttan bahsediyorsun değil mi ?
Evet.

Geri
Yukarı