HP 15-DA2074NT vs. Lenovo IP3-15IML

Bütçe
6200₺

furkanargent

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, daha çok websitesine içerik ekleme, Photoshop, AI, sınavlar gibi gündelik işler için kullanacağım bir laptop arayışına girdim. Tabii arada sırada CS:GO tarzında yoğun güç gerektirmeyen oyunlar oynamak istiyorum. İhtiyacımı karşılayacağını düşündüğüm 2 laptopu aşağıya bırakıyorum, anladığım kadarıyla HP işlemci yönünden, Lenovo ise ekran yönüyle ön plana çıkıyor diğer özellikleri aşağı yukarı aynı gibi. Pek de bu işlerden anlamayan biri olarak daha yüksek bir işlemciyle daha küçük çözünürlükte bir ekranda daha fazla verim alabileceğimi düşündüm. Tabii grafik tasarımla uğraştığım için Full HD bir ekranın olmaması benim için önemli bir eksi. Siz de fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim bunların haricinde laptop öneriniz de varsa alabilirim.

Bu arada birkaç hafta daha bekleyebilirim almak için. Yılbaşında indirime girme ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de değil. Acer Swift 3 SF314-42 AMD Ryzen 5 4500U 8GB 256GB SSD Fiyatı (hepsiburada.com). Bu hem oyunlarda daha iyi olur hem işlemci olarak iyi.

Attığın birinci laptop mx130 gibi kötü olmayan dediğin oyunları rahatlıkla oynatacak harici bir ekran kartına sahip fakat ekranı TN panel ve i3 işlemcili bir laptop.
Attığın ikinci laptop i5 10210U gibi yeterli bir işlemciye sahip fakat hem ekranı TN panel hem de ekran kartı dediğin oyuna zor yeter.
Benim attığım laptop ise MX330 seviyesinde bir dahili GPU'ya, ikinci attığınız laptop kadar iyi bir işlemciye ve IPS panele sahip

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı