HP 15-DB1066NT 8xe58EA durduk yere fanlar hızlı çalışıyor

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Bazen değişiyor, Chrome kullandığım zaman fan normal çalışırken sonra 15 saniye sonra hızlanıyor. 10 saniye hızlı çalıştıktan sonra tekrardan fanlar yavaş çalışıyor, oyun oynadığım zaman ise fanlar normal çalışıyor. Bu sorunun nedeni nedir?

Dizüstü bilgisayar kullanıyorum, bu bilgisayarda fan çıkışı yani bilgisayarın içlerinde bir yerde.

marka/model.
Sistem özellikleri yazmıyordu bende bu yüzden mağazadan bir bağlantı paylaştım.
Bilgisayarım nihai performansta.

1602696824291.png

Fan hızının çok önemli olduğunu sanmıyorum, belki tozdan dolayı olabilir diye düşünüyorum. Ekran kartın NVIDIA ise MSI Afterburner programıyla fan hızı ayarlanıyordu deneyebilirsin.

Selamlar. aynı bilgisayara sahibim bende de oluyor bu dediğin. 2 ay oldu daha alalı. senden bir isteğim olacak lütfen bu konuda bana yardımcı ol çünkü bu bilgisayarı kullanan sadece seni gördüm böyle forumlarda. bana hangi ekran kartı sürücüsünü kullandığını atabilir misin acaba? aygıt yöneticisinden gör. bağdaştırıcılarına girip oradan bakabilirsin hangi sürümü kullandığına. ekran donma sorunları yaşıyorum ve bunun ekran kartı sürücüsünden dolayı olduğunu söylüyor. ve son olarak bana sahip olduğun işletim sisteminin ve biosunun sürümünü söyleyebilir misin? bunlara ulaşmak için yapman gereken ise başlat kısmına sistem bilgisi yazmak. cevabını bekleyeceğim inşallah bunu görür ve bana yardımcı olursun sana şimdiden çok teşekkür ediyorum :) <3
Bilgisayar yeni.
Kardeşim lütfen bana bu konuda yardımcı ol. normal video izlerken bile oluyor servise gönderdim düzelmedi lütfen bana ekran kartı sürücünü söyle bende o ekran kartı sürücüsünü kullanarak bu sorunu çözeyim.

Son düzenleme:
Selamlar. aynı bilgisayara sahibim bende de oluyor bu dediğin. 2 ay oldu daha alalı. senden bir isteğim olacak lütfen bu konuda bana yardımcı ol çünkü bu bilgisayarı kullanan sadece seni gördüm böyle forumlarda. bana hangi ekran kartı sürücüsünü kullandığını atabilir misin acaba? aygıt yöneticisinden gör. bağdaştırıcılarına girip oradan bakabilirsin hangi sürümü kullandığına. ekran donma sorunları yaşıyorum ve bunun ekran kartı sürücüsünden dolayı olduğunu söylüyor. ve son olarak bana sahip olduğun işletim sisteminin ve biosunun sürümünü söyleyebilir misin? bunlara ulaşmak için yapman gereken ise başlat kısmına sistem bilgisi yazmak. cevabını bekleyeceğim inşallah bunu görür ve bana yardımcı olursun sana şimdiden çok teşekkür ediyorum :) <3

Kardeşim lütfen bana bu konuda yardımcı ol. normal video izlerken bile oluyor servise gönderdim düzelmedi lütfen bana ekran kartı sürücünü söyle bende o ekran kartı sürücüsünü kullanarak bu sorunu çözeyim.
Az önce senin konundu sanırım cevap yazdım iletişim ver çözelim sorununu.

Aynı fan sorunu bende de oluyor. Aynı marka-model laptopa sahibim ve ürün daha 7. ayında. Sistemdeki fan hızı ve sesini manuel olarak azaltan ve bilgisayara zarar vermeyen bir çözüm buldum. Tabii performanstan biraz ödün veriyorsunuz fakat Gpu'daki sıcaklık, fan hızı ve sesi etkili şekilde azalıyor

Geri
Yukarı