HP 15-DW2005NT oyunlarda işlemci ve ekran kartı frekanslarının sabit kalmasının çözümü

Arkadaşlar merhaba forumda birçok arkadaş bu HP 15-DW2005NT bilgisayardan şikayetçi uzun uğraşlar sonucu bir arkadaşın da yardımı ile bu sorunu söyle çözdüm. Öncelikle bilgisayarım 1035G1 işlemci ve MX 330 ekran kartına sahip. Çözüm şekli ise fotoğraflar yardımı ile bakabilirsiniz. Sorunum frekansların oyunlarda sabit kalıp darboğaz yapmasıydı bu şekilde çözdüm. Sizler daha yüksek değerler verebilirsiniz ben denemedim daha deneyince güncel şekilde paylaşırım tekrar. Sorularınız var ise yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam Afterburner frekans ayarlarını yapamadım yardımcı olur musun? Aynı laptop ile aynı problemi yaşıyorum.

Hocam Afterburner frekans ayarlarını yapamadım yardımcı olur musun? Aynı laptop ile aynı problemi yaşıyorum.
CTRL+F basıcaksınız programda grafik cıkacak ordan ayarlama yapıcaksınız.
Eğer yapamazsanız Youtube da anlatım videoları var ekran kartı undervolt yapımı yazarsanız cıkar.

Merhaba biraz hortlatmak gibi olacak ama 1 senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bir oyuna girdiğimde yaklaşık 10 dk içinde işlemci kendini 200MHz'e sabitliyor ondan önce bir sıkıntı yok. Sizin anlattıklarınıza yabancıyım ve programların ara yüzü değişmiş yardımcı olabilecek var mı acaba? Ya da en azından ne yapmam gerektiğini anlatan bir kaynak, yapmam gereken işlemin adını paylaşabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1 MB · Görüntüleme: 41
Merhaba biraz hortlatmak gibi olacak ama 1 senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bir oyuna girdiğimde yaklaşık 10 dk içinde işlemci kendini 200MHz'e sabitliyor ondan önce bir sıkıntı yok. Sizin anlattıklarınıza yabancıyım ve programların ara yüzü değişmiş yardımcı olabilecek var mı acaba? Ya da en azından ne yapmam gerektiğini anlatan bir kaynak, yapmam gereken işlemin adını paylaşabilirseniz sevinirim.
TPL'den işlemci frekansını 19 20 olarak ayarlayın hocam.

Geri
Yukarı