Çözüldü HP 15-DW2009NT CPU 0.99 GHz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AXCHNEER

Kilopat
Makaleler
2
Bu sorun yüzünden oyunlarda işlemcinin yaptığı darboğaz sebebi ile 45 FPS üstünü göremiyorum. Sıcaklık ile alakalı değil bilgisayarı klimanın üzerine koydum boştayken 12 derece oldu fakat aynı problemleri yaşıyorum. Bilgisayarım oyun oynamak için yapılmadı biliyorum fakat neredeyse bunun kadar iyi bir bilgisayarda 60FPS+ üstü aldım tüm oyunlarda.

Sistem:
HP laptop model 15-DW2009NT
Intel Core i5 1035G1 Intel UHD Graphics
NVIDIA GeForce MX330
8 GB DDR4 2667 MHz RAM
Intel ssdPEKNW512G8H 512 GB M.2 SSD
Windows 10 Pro 2004
Inca IMG-339 Gaming mouse.

Çözüm
Merhaba ilanınzda gördüm de bende de aynı PC var CS:GO'da sıkıntısız oynuyorum demişsiniz nasıl yaptınız çözebildiniz mi sorunu bende de aynı sıkıntı var.

Hocam sonradan fark ettim ki bu işlemciye UV yapılamıyor. Çözüm için bu rehbere bakabilirsiniz.
İşlemci kaç Watt'ta çalışıyor kasadan kasaya Watt değeri değişebiliyor. BIOS'a da bir göz geçtirmenizde yarar olabilir benim laptopta Power Save, balance ve High performance olarak 3 mod bulunuyor BIOS'ta.

Bu sorun yüzünden oyunlarda işlemcinin yaptığı darboğaz sebebi ile 45 FPS üstünü göremiyorum. Sıcaklık ile alakalı değil bilgisayarı klimanın üzerine koydum boştayken 12 derece oldu fakat aynı problemleri yaşıyorum. Bilgisayarım oyun oynamak için yapılmadı biliyorum fakat neredeyse bunun kadar iyi bir bilgisayarda 60FPS+ üstü aldım tüm oyunlarda.

Sistem:
HP laptop model 15-DW2009NT
Intel Core i5 1035G1 Intel UHD Graphics.
NVIDIA GeForce MX330.
8 GB DDR4 2667 MHz RAM.
Intel ssdpekNW512G8H 512 GB M.2 SSD.
Windows 10 Pro 2004.
Inca IMG-339 Gaming mouse.

Merhaba. İlanınzda gördüm de bende de aynı PC var. CS:GO'da sıkıntısız oynuyorum demişsiniz. Nasıl yaptınız? Çözebildiniz mi sorunu? Bende de aynı sıkıntı var.

Merhaba ilanınzda gördüm de bende de aynı PC var CS:GO'da sıkıntısız oynuyorum demişsiniz nasıl yaptınız çözebildiniz mi sorunu bende de aynı sıkıntı var.

Ben ThrottleStop programı ile -125mV undervolt yaptım ve sıcaklıklarda 15 dereceye kadar düşüş yaşadım. Ve işlemcim ise oyunlarda 1,53 GHz frekansında çalışıyor.

Rica etsem ayarlarınızı atar mısınız hangilerini yaptığınızı bende uygulayıp denemek istiyorum da.

1608641950034.png

Ekran Görüntüsü (86).png

Ekran Görüntüsü (88).png

Ekran Görüntüsü (87).png

Ekran Görüntüsü (89).png

Geri
Yukarı