Çözüldü İşlemci 0,78 GHz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Slats

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-10200H 4C/8T; 8MB L3; 8GT/s; 2.4GHz > 4.1GHz; 45W; 14nm - Mobile Intel® HM470 Chipset - GTX1650 Ti 4GB GDDR6 128-Bit DX12 - 15,6" FHD 1920x1080 120Hz - 8GB DDR4 1.2V 2933MHz - 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2
İyi akşamlar, arkadaşlar. Yeni aldığım PC'yi servise yolladım. Onun yokluğunda canım sıkıldığı için eski PC'yi kurdum yerine internete bakar vakit geçiririm diye ama şöyle bir sıkıntı var: İşlemci hızı sabit. 0.78 Hz
Prizde kullanıyorum. Performans modunda normalde 0.1 de olsa artması lazım. Video izlerken takılma yapıyor bu sebepten. Sizce sorun nedir, çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arama yeri-Sistem yapılandırması-Sağ tık-Yönetici olarak çalıştır-Ön Yükleme-Gelişmiş seçenekler-işlemci sayısı tikle-Ve oradan maksimum sayıyı seç- O senin işlemcinin çekirdeklerinin sayısı ve onu en yüksek sayı seçersen, işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanır ve GHz en yüksekte olur ve yaptıktan sonra Tamam-Uygula-Tamam deyip burada işimizi bitiriyoruz.
Sonrada BIOS'tan;
-Core Boost kapatın/açın. Bu ayarı kapatırsak, işlemci sabit GHz'e kalır ve FPS sabit kalma oranı yükselir ve dalgalanmada düşer ama açarsak yüksek GHz'de çalışır ama FPS dalgalı olur.
-İşlemci boşta iken güç tasarufuna geçen ayarı da kapat. Sistemden, Sisteme adı farklılık gösterir.
Sorun değil, hakkımı helal ediyorum
Burada tartışıp, doğruları bulmak ve yardımcı olabilmek için buradayız. Bu da olayın, tuzu işte 🙂
Tekrardan kusura bakmayın. Normalde az çok gördüyseniz ılımlı biriyim ama birden tersime geldi. Teşekkürler.

Arkadaşlar son olarak hiçbir şey yapmamıştım burada yazanlardan dün güç modunu performanstan dengeliye almıştım test etmemiştim bugün açtım ox yi aklıma geldi baktım düzelmiş kendi yine de yardımcı olduğunuz için sağ olun.

Geri
Yukarı