HP 15 i5-4210U dizüstü bilgisayar sürücüleri nasıl yüklenir?

simsim

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bir tanıdıktan laptop aldım, pek anlamıyorum bilgisayarlardan. Müzik açtığımda, donma ve "tttrrrrrrr" diye sesi çıkartıyor, sürekli duraksıyor. Wi-Fi hiç çalışmıyor, internetten aldığım bir cihazla bağlanabiliyorum. Hangi sürücüleri yüklemem gerek bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

PC.

Operating System: Windows 10 Pro 64-Bit (10.0, Build 18362) (18362.19H1_RELEase. 190318-1202)
Language: Turkish (regional setting: Turkish)
System manufacturer: Hewlett-Packard.
System model: HP 15 notebook PC.
BIOS: F. 16 (type: UEFI)
Processor: Intel(r) Core(tm) i5-4210U CPU @ 1.70GHz (4 cpus), ~2.4GHz.
Memory: 4096MB RAM.
Available OS Memory: 4028MB RAM.
Page file: 2961MB used, 1770 MB available.
Windows'dir: C:\Windows.
DirectX version: DirectX 12.
DX setup parameters: Not found.
User DPI setting: 96 DPI (100 percent)
System DPI setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI scaling: Disabled.
Miracast: Available, with hdcp.
Microsoft Graphics hybrid: Supported.
DirectX database version: 1.1.5.
DxDiag version: 10.00.18362.0387 64 Bit unicode.

Direkt olarak Windows Update üzerinden yükleme yapın. Yüklenmeyenleri aygıt yöneticisi üzerinden yükleyin. Yine yüklenmeyen olursa üretici sitesinden indirebilirsiniz.

Direkt olarak Windows Update üzerinden yükleme yapın. Yüklenmeyenleri aygıt yöneticisi üzerinden yükleyin. Yine yüklenmeyen olursa üretici sitesinden indirebilirsiniz.
Bunları nasıl yapacağıma dair en ufak bilgim yok, tarif eden bir konu varsa link atabilir misiniz?

Bilgisayarın modeli kasasın sağında solunda arkasında veya üstünde yapıştırılan kâğıtta yazıyor olmalı onu paylaşabilir misin?
Bunları nasıl yapacağıma dair en ufak bilgim yok. Tarif eden bir konu varsa link atabilir misiniz?
Bilgisayarın işletim sistemi nedir?

hp 15 r012st modeli bu sanırım, işletim sistemi windows 10
HP'nin kendi sitesinden tüm sürücüleri görüp kolayca indirebilirsin.

Ses sürücüsünü indirmeden önce DDU ile ses sürücünü kaldır.

Bazılarının .exe olduğunu bazılarının da zip olduğunu görürsün. .exe olanlara tıklayıp indirebilirisin, zip olanlar ise içinde .inf dosyası olacak ona basıp indirebiliyorsun. Her bir sürücü güncellemesinden sonra yeniden başlatıp sonraki sürücüyü kur ki sürücü sorunları olmasın.

Ekran kartı ve işlemcinin dahili ekran kartı sürücün güncel değilse DDU ile kaldırıp sürücileri kur.

Ekran kartı sürücücü: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
İşlemci dahili ekran kartı sürücüsü: Intel® Core™ i5-4210U İşlemci (3M Önbellek, 2.70 GHz'e kadar işlemci hızı) Ürün Teknik Özellikleri (15.36 sürücüsünü indir. Windows 8.1 desteklediğine bakma Windows 10'a da kurabilirsin.)

DDU: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
HP'nin kendi sitesinden tüm sürücüleri görüp kolayca indirebilirsin.

Ses sürücüsünü indirmeden önce DDU ile ses sürücünü kaldır.

Bazılarının .exe olduğunu bazılarının da ZIP olduğunu görürsün. .exe olanlara tıklayıp indirebilirisin, ZIP olanlar ise içinde. İnf dosyası olacak ona basıp indirebiliyorsun. Her bir sürücü güncellemesinden sonra yeniden başlatıp sonraki sürücüyü kur ki sürücü sorunları olmasın.

Ekran kartı ve işlemcinin dahili ekran kartı sürücün güncel değilse DDU ile kaldırıp sürücileri kur.

Ekran kartı sürücücü: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
İşlemci dahili ekran kartı sürücüsü: Intel® Core™ i5-4210U İşlemci (3M Önbellek, 2.70 GHz'e kadar işlemci hızı) Ürün Teknik Özellikleri (15.36 sürücüsünü indir. Windows 8.1 desteklediğine bakma Windows 10'a da kurabilirsin.)

DDU: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

1.5 gündür uğraşıyorum yapamadım. Videosu yok mu?

Geri
Yukarı