HP 15-R103NT RAM yükseltilmeli mi?

nnan340

Picopat
Daha fazla  
HP 15-r103nt (K1G23EA) Notebook laptopum var. 4 GB RAM'ı bulunuyor bilgisayarlara pek hakim değilim şu an idare eder performansı var. Bir tık yavaş sizce 8 RAM yapmalı mıyım yaparsam nasıl yapabilirim? RAM türü DDR3L 1600 MHz CapCut'tan edit yapıyorum (uzun videolar değil) Minecraft oynuyorum 1.16.5 düşük (8 chunk) ayarlarda 70 FPS civarı alıyorum oynatıyor sizce ne yapmalıyım yaparsam nasıl yapacağım?

HP 15-r103nt (K1G23EA) Notebook laptopum var. 4 GB RAM'ı bulunuyor bilgisayarlara pek hakim değilim şu an idare eder performansı var. Bir tık yavaş sizce 8 RAM yapmalı mıyım yaparsam nasıl yapabilirim? RAM türü DDR3L 1600 MHz CapCut'tan edit yapıyorum (uzun videolar değil) Minecraft oynuyorum 1.16.5 düşük (8 chunk) ayarlarda 70 FPS civarı alıyorum oynatıyor sizce ne yapmalıyım yaparsam nasıl yapacağım?

+4 GB RAM ve SSD takarsanız epey hızlanır hocam. Yavaşlığından şikayetçi iseniz mutlaka SSD takın.

+4 GB RAM ve SSD takarsanız epey hızlanır hocam. Yavaşlığından şikayetçi iseniz mutlaka SSD takın.

Yavaşlığıdan çok şikayetçi değilim SSD'im yetiyor bana.
Sizce şu RAM'i taksam olur mu hocam uyumsuzluk falan olmaz değil mi?

Yapilabilir, CPU-Z indirip SPD ve Memory sekmelerini atar mısın?
atıyorum

Yapılabilir hem performansı artar yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ekran görüntülerini atar mısın?

Yapilabilir, CPU-Z indirip SPD ve Memory sekmelerini atar mısın?

Peki hocam sizce RAM artırsam 3-4 sene idare eder mi?

Dosya Ekleri

• aa.png
    aa.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 20
  • aa2.png
    aa2.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı