HP 15DB0023NT RAM Yükseltme

Weizch

Centipat
Merhaba, HP 15 DB0023NT modeli bugün elime geçti direkt olarak RAM upgrade yapmak istiyorum. APU sistem için 4 GB yeterli olmayacaktır. Fakat şöyle bir durum var 2666 MHz mi yoksa 2400 MHz RAM mi alacağım konusunda çelişkilerim var. Yardımcı olabilir misiniz?

RAM özellikleri: https://i.hizliresim.com/5NXy4z.jpg

Edit: Site içerisinde ve BIOS'da 2400 MHz olarak geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir bağlantı attım mevcut kullandığınız RAM o bağlantıda mevcut ve 2666 MHz. Bu RAM'in aynısından alabilirsiniz. Özellikleri 4GB DDR4 SODIMM, 2666 MHz, CL19, 1.2V olarak gözüküyor. İsterseniz benzer özelliklerde 2400 MHz de alabilirsiniz, ikisi de 2400 MHz'de çalışacak zaten. CL19 olanı bulamazsanız farklı da olabilir ama aynı olması önerilir. Yine Samsung olmasına dikkat edin. Şu türde bir laptop RAM olmalı.

Takılı RAM 2666 MHz ve aşağıdaki model, aynı RAM'den bir tane daha alabilirsiniz. Birebir aynısını bulamaz iseniz aynı MHz, CL ve voltaj değerlerinde olmasına dikkat edin. Ayrıntılı araştırmadım ama muhtemelen anakart en fazla 2400 MHz destekliyor ve o değerlerde çalışıyor.

Takılı RAM 2666 MHz ve aşağıdaki model, aynı RAM'den bir tane daha alabilirsiniz. Birebir aynısını bulamaz iseniz aynı MHz, CL ve voltaj değerlerinde olmasına dikkat edin. Ayrıntılı araştırmadım ama muhtemelen anakart en fazla 2400 MHz destekliyor ve o değerlerde çalışıyor.

Sanırsam CL 17 değerinde bir RAM almam gerekiyor DDR 4 2400 MHz olarak doğru mu anladım acaba?

Bir bağlantı attım mevcut kullandığınız RAM o bağlantıda mevcut ve 2666 MHz. Bu RAM'in aynısından alabilirsiniz. Özellikleri 4GB DDR4 SODIMM, 2666 MHz, CL19, 1.2V olarak gözüküyor. İsterseniz benzer özelliklerde 2400 MHz de alabilirsiniz, ikisi de 2400 MHz'de çalışacak zaten. CL19 olanı bulamazsanız farklı da olabilir ama aynı olması önerilir. Yine Samsung olmasına dikkat edin. Şu türde bir laptop RAM olmalı.

Çözüm

Çok teşekkür ederim. Bu attığınız bağlantıdaki ramin 8 GB olanını alsam 4+8 olarak kullansam totalde 12 GB ram olarak. Bir sıkıntı olmaz sanırım
Kingston 8GB 2400MHz DDR4 Ram KVR24S17S8/8 Fiyatı bu ram uyar mı arkadaşlar sipariş geçeceğim uyar derseniz hemen şimdi

Son düzenleme:
merhaba uzun zaman geçmiş ama yinede sormak istiyorum aynı laptop dan bende de var ram yükseltmesi yapmak istiyorum siz acaba yükselttiniz mi eğer yükselttiyseniz linkini bıraka bilir misiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı