HP 16-R0046NT almak mantıklı mıdır?

Rica ederim, aklınıza takılan bir yer olursa etiket atıp sorabilirsiniz.

@Astiva brom Victus almaya karar verdim fakat bu konuda attığım cihaza ek olarak her şeyi aynı olup işlemcisi AMD Ryzen 5 7640HS olan bir model var. Cihaz TV adlı bir kanala sorduğumda bu modelde daha az ısınma, daha düşük watt değerinde daha fazla performans verdiğini söyledi. Bu iki cihaz arasında hangisini tercih etmemi önerirsin?

@Astiva brom Victus almaya karar verdim fakat bu konuda attığım cihaza ek olarak her şeyi aynı olup işlemcisi AMD Ryzen 5 7640HS olan bir model var. cihaz TV adlı bir kanala sorduğumda bu modelde daha az ısınma, daha düşük watt değerinde daha fazla performans verdiğini söyledi. Bu iki cihaz arasında hangisini tercih etmemi önerirsin?

Victus kasa zaten limitli. 7640HS performansı vermeyecek direkt olarak. Intel olan modelleri biraz daha ideal, yine limitli olsa bile. İlla Victus alacaksanız ve fiyat farkı cok yoksa Intel alın derim. Ekstra olarak pek bakmadınız ama 12500H olan Acer Nitro 5 atmıştım, o kasada 15.000 çoklu çekirdek puanı verebiliyor. Victus'da daha mantılı bir model, tek gerekli olan RAM yükseltmesi yapmak.

Victus kasa zaten limitli. 7640HS performansı vermeyecek direkt olarak. Intel olan modelleri biraz daha ideal, yine limitli olsa bile. İlla Victus alacaksanız ve fiyat farkı cok yoksa Intel alın derim. Ekstra olarak pek bakmadınız ama 12500H olan Acer Nitro 5 atmıştım, o kasada 15.000 çoklu çekirdek puanı verebiliyor. Victus'da daha mantılı bir model, tek gerekli olan RAM yükseltmesi yapmak.

Tamamdır o zaman Intel işlemcili olanı alıyorum. Peki ekran kartı watt değeri hakkında bilginiz var mı? HP'nin sitesinde yazmıyor.

Ryzen işlemcili 7Z591EA modelinin ekran kartı 120 watt olduğu yazıyor internette. Ama konuyu açarken sorduğum modelin watt değeri hakkında bilgi bulamadım.

120W ekran kartı mevcut.

Tamamdır çok teşekkür ederim. Intel olan 1000 tl daha pahalı zaten çok fiyat farkı yok o yüzden onu alıyorum.

@Astiva son bir sorum olacak. AMD işlemciler Intel'den daha soğuk çalışıyor diyen yerler var bu model için. Problem yaratacak bir fark olur mu sizce?

Son düzenleme:
Tamamdır çok teşekkür ederim. Intel olan 1000 TL daha pahalı zaten çok fiyat farkı yok o yüzden onu alıyorum.

@Astiva son bir sorum olacak. AMD işlemciler Intel'den daha soğuk çalışıyor diyen yerler var bu model için. Problem yaratacak bir fark olur mu sizce?

Hayır problem olmaz, limitli cihaz zaten. Pek ısınmıyorlar.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı