HP 17-CD0012NT vs Monster Tulpar T5 V19

hp yi 3 aydır kullanıyorum aynı ikilemi ben de yaşamıştım. 17.3" 144hz ekrana ve 512 ssd'ye tav olup hp almıştım. Üzerindeki ssd samsung ve 3200 okuma 2700 yazma hızı performansı var. Monsterı arkadaşımda deneme fırsatı buldum. Yan yana koyunca malzeme olarak benzer fakat hp fan sesi olarak monsterın yanında kütüphane seviyesinde. Ekran kartı ısınmadığı için hep boost frekansta çalışıyor throttle yok. Gerçek dünyada 1660ti ile hp'deki maxq arasında %5'den fazla fark yok. internetteki maxq testlerinde kullanılan laptop genelde pc asus zephyrus+ amd işlemcili. hp'den bile %10 düşük. Hp alırsanız tek yapmanız gereken i7 9750h ı dizginlemek ve hp coolsense programını yüklemek . Stok halde kullanırsanız işlemci her 9750 gibi fena ısınıyor throttle oluyor. Ama -0.140mv undervolt ile hiç throttle a girmeden full performans 4ghz'de saatlerde çalışıyor. Ben 6 çekirdek frekansını 3.5ghz'e kitledim. Ortam sıcaklığı 25C pubg de işlemci 80, ekran kartı 70 derece altında fan sesi evdeki insanları rahatsız etmeyecek düzeyde fps'den -5 civarı feragat ederek oyun oynayabiliyorum. Eğer isteğiniz salt performanssa %5 sizin için çok önemliyse monster alın, onun dışındaki her şey için hp gerçekten bu seride iyi iş çıkarmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı