HP 17-CD1013NT vs HP 17-CD1006NT vs MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR

Bütçe
10000-12000 TL
Hocam kontrol etmeden önce etkinleştirmeyin. Sorun çıkmazsa OEM Key alabilirsiniz. Ben yapmıyorum ama Alpha ile @velydagi hocam yapıyordu, sorunuz varsa o daha iyi yardımcı olabilir:) tekrardan hayırlı olsun.
Teşekkür ederim hocam..Notebook geldi haftaiçi fakat işten güçten kurulum yapamadım..Şimdi yapıcam inşallah..Hazırlıklar tamam..Windows pro güncel versiyonunu bir yerden indirdim. Microsofttan indirmedim,tüm güncelleştirmeleri en baştan uğraşmiyim diye..Sorun olmaz heralde..Bu disk bölme işinde kararsız kaldım..500 GB SSD var, C ve D olarak bölsem, hangisini kaç gb olarak yapsam? Windows'un olacağı C'yi 150 GB , D'yi de 350 GB yapayım mı hocam?

Bu arada kutu açılımında fotolar falan da çektim. Gönderirim iftardan sonra, merak eden olursa bakar..Hocam dediğin gibi gerçekten kaliteli. Mediamarkt'e yolum düşmüştü 2 dk girdim, 17 pavilion'lara da bakma fırsatım oldu,yani malzeme kalitesi olarak çok fark var gerçekten..Bu beni sevindirdi..Zaten teşhirde hiç msi yoktu..
Arkadaşlar sadece birbirinizi değil de tüm Sosyal'i bilgilendirmeniz daha güzel olabilir. :)
Ramazan dostum hiç merak etme herşeyi tek tek yazıcam :) Zaten biz bizeyiz. Ararken bulamadığım şeyleri yazayım ki insanlar faydalansın..@Radeon RX 5500M hocamın katkısı çok saolsun..

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam. Notebook geldi hafta içi fakat işten güçten kurulum yapamadım. Şimdi yapacağım inşallah. Hazırlıklar tamam. Windows Pro güncel versiyonunu bir yerden indirdim. Microsoft'tan indirmedim, tüm güncelleştirmeleri en baştan uğraşmayayım diye. Sorun olmaz herhalde. Bu disk bölme işinde kararsız kaldım. 500 GB SSD var, C ve D olarak bölsem, hangisini kaç GB olarak yapsam? Windows'un olacağı C'yi 150 GB, D'yi de 350 GB yapayım mı hocam?

Bu arada kutu açılımında fotolar falan da çektim. Gönderirim iftardan sonra, merak eden olursa bakar. Hocam dediğin gibi gerçekten kaliteli. MediaMarkt'e yolum düşmüştü 2 dk girdim, 17 Pavilion'lara da bakma fırsatım oldu, yani malzeme kalitesi olarak çok fark var gerçekten. Bu beni sevindirdi. Zaten teşhirde hiç MSI yoktu.

Hocam bence hiç bölmeyin SSD'yi, klasör kullanmanız daha iyi olur. Windows'u nereden indirdiğiniz fark etmez hocam. Hayırlı olsun tekrardan:)

@Radeon RX 5500M hocamın katkısı çok sağ olsun.

Estağfurullah hocam, görevimiz.

Hocam bence hiç bölmeyin SSD'yi, klasör kullanmanız daha iyi olur. Windows'u nereden indirdiğiniz fark etmez hocam. Hayırlı olsun tekrardan:)

Estağfurullah hocam, görevimiz.
Peki hocam,siz öyle diyorsanız bölmiyim..Yani yeniden bir windows yükleme yapılacak olursa, herşeyi yedekleme derdi olmasın diye bölmek istemiştim..Sadece windowslu tarafı formatlar geçerdim diye. Ama sizin bir bildiğiniz vardır mutlaka..Performans kaybı vs oluyor sanırım..

Peki hocam, siz öyle diyorsanız böl miyim? Yani yeniden bir Windows yükleme yapılacak olursa, her şeyi yedekleme derdi olmasın diye bölmek istemiştim. Sadece Windows'lu tarafı formatlar geçerdim diye. Ama sizin bir bildiğiniz vardır mutlaka. Performans kaybı vs oluyor sanırım.

Hocam isterseniz bölün ama o bölümler bazen sorun çıkarabiliyor diye hatırlıyorum, eminde değilim. Sizin bildiğiniz gibi yapmanız daha doğru olur, pek bilgili değilim bu konuda:)

Hocam isterseniz bölün ama o bölümler bazen sorun çıkarabiliyor diye hatırlıyorum, eminde değilim. Sizin bildiğiniz gibi yapmanız daha doğru olur, pek bilgili değilim bu konuda:)
Hocam merhabalar tekrardan..Nasılsınız?

Gerekli kurumları ve dediğiniz testleri yaptım..İşlemler tamamlandı :)
Notebook bir kere malzeme kalitesi,dizayn vs. açısından çok iyi. Bunu söylemem gerek.
Bunun yanında ışık sızması var ekranın belli yerlerinde..Bunu almadan da konuşmuştuk zaten. Her markada bir miktar var sanırım. Sol alt ve sol üstte belirgin.Sağ kısımda da kenarda küçük küçük 2-3 yerde var. Fotolarını atıyorum hocam. Fikrinizi söylerseniz memnun olurum.

Test sonuçlarını da yeni bir msj oluşturup atayım,karışmasın.

Dosya Ekleri

• IMG_20210501_224540.jpg
    IMG_20210501_224540.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20210503_032620.jpg
    IMG_20210503_032620.jpg
    124,7 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20210503_221246_1.jpg
    IMG_20210503_221246_1.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2021-05-03 at 23.31.56 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-03 at 23.31.56 (3).jpeg
    47 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2021-05-03 at 23.32.34.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-03 at 23.32.34.jpeg
    36,9 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2021-05-03 at 23.32.35.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-03 at 23.32.35.jpeg
    34,5 KB · Görüntüleme: 22
Hocam merhabalar tekrardan. Nasılsınız?

Çok sağ olun hocam, iyiyim siz nasılsınız?

Gerekli kurumları ve dediğiniz testleri yaptım. İşlemler tamamlandı :)
Notebook bir kere malzeme kalitesi, dizayn vs. açısından çok iyi. Bunu söylemem gerek.

Memnun kaldığınıza çok mutlu oldum:)

Bunun yanında ışık sızması var ekranın belli yerlerinde. Bunu almadan da konuşmuştuk zaten. Her markada bir miktar var sanırım. Fotolarını atıyorum hocam. Fikrinizi söylerseniz memnun olurum.

Bende de aynı seviyede var hocam, 4 aydır sorun olmadı açıkçası.

Hocam buraya da dediğiniz testlerin sonuçlarını ekliyorum..Sonuçlar nasıl sizce? Bir de ölü pixel testini dead_pixel_buddy'yi indirip yaptım. Fakat gözle yapılan bir test olduğu için herhangi bir ekran atmama gerek yok. Ölü pixel çıkmadı çok şükür ki.Temiz yani..

Cinebench R23 testini,dragon center'dan hem balance modunda,hem de extreme performance modunda ayarlayarak yaptım.
Furmark'ta da GPU stres testi ve benchmark testi yaptım..Benchmark testi 1080P'de yaptım ama antialiasing seçeneği yoktu,direk antialiasing sıfır olarak testi yaptı..

Dosya Ekleri

• CINEBENCH-MP RATIO(EXTREME).png
    CINEBENCH-MP RATIO(EXTREME).png
    2 MB · Görüntüleme: 29
  • CINEBENCH-MULTICORE(EXTREME).png
    CINEBENCH-MULTICORE(EXTREME).png
    2 MB · Görüntüleme: 25
  • CINEBENCH-SINGLECORE(EXTREME).png
    CINEBENCH-SINGLECORE(EXTREME).png
    2 MB · Görüntüleme: 16
  • CINEBENCH-MP RATIO(BALANCE MODE).png
    CINEBENCH-MP RATIO(BALANCE MODE).png
    2 MB · Görüntüleme: 41
  • CINEBENCH-MULTI CORE(BALANCE MODE).png
    CINEBENCH-MULTI CORE(BALANCE MODE).png
    2 MB · Görüntüleme: 22
  • CINEBENCH-SINGLE CORE(BALANCE MODE).png
    CINEBENCH-SINGLE CORE(BALANCE MODE).png
    2 MB · Görüntüleme: 23
  • conditions.png
    conditions.png
    784,9 KB · Görüntüleme: 25
  • FURMARK BENCHMARKING 1080P(TURBO).png
    FURMARK BENCHMARKING 1080P(TURBO).png
    208,5 KB · Görüntüleme: 24
  • GPU-Z SENSOR.png
    GPU-Z SENSOR.png
    412,5 KB · Görüntüleme: 16
  • FURMARK-GPU STRESS TEST.png
    FURMARK-GPU STRESS TEST.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 24
Hocam buraya da dediğiniz testlerin sonuçlarını ekliyorum. Sonuçlar nasıl sizce? Bir de ölü pixel testini dead_pixel_buddy'yi indirip yaptım. Fakat gözle yapılan bir test olduğu için herhangi bir ekran atmama gerek yok. Ölü pixel çıkmadı çok şükür ki. Temiz yani.

Cinebench R23 testini, Dragon Center'dan hem balance modunda, hem de Extreme performance modunda ayarlayarak yaptım.
FurMark'ta da GPU stres testi ve benchmark testi yaptım. Benchmark testi 1080P'de yaptım ama antialiasing seçeneği yoktu, direk antialiasing sıfır olarak testi yaptı.

Değerler olması gerektiği gibi, tekrardan hayırlı olsun hocam:)

Geri
Yukarı