HP 17-CD1013NT vs HP 17-CD1006NT vs MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR

Bütçe
10000-12000 TL
Hocam cihaz açıldığı için koşulsuz iade olmuyormuş, ben de ışık sızmasını bahane ederek iade etmeyi düşünüyorum sizce ederler mi? Bir de iade ederken serviste 20iş günü süresi varmış o süre bitene kadar indirimler de bitebilir ne yapayım bilemedim 😔

Almak zorundalar hocam, biraz diretin.

Almak zorundalar hocam, biraz diretin.

Hocam şimdi baktım da 24 Nisanda sipariş vermişim, 28 Nisanda bana teslim edilmiş. Bu 14 gün teslim edildiği günden başlıyor değil mi? Vallahi hocam kesin iade edebileceğimi bilsem iadeyi beklemeden Alpha'yı alırdım. Yetkili servisin mesai saatini 5 dakikayla kaçırdım. Kutusunu falan ayarlayayım yarın, iletişime geçerim eğer iade yapılabilir derlerse hemen kargoya veririm sonra da Alpha'yı sipariş ederim.

Hocam şimdi baktım da 24 Nisanda sipariş vermişim, 28 Nisanda bana teslim edilmiş. Bu 14 gün teslim edildiği günden başlıyor değil mi? Vallahi hocam kesin iade edebileceğimi bilsem iadeyi beklemeden Alpha'yı alırdım. Yetkili servisin mesai saatini 5 dakikayla kaçırdım. Kutusunu falan ayarlayayım yarın, iletişime geçerim eğer iade yapılabilir derlerse hemen kargoya veririm sonra da Alpha'yı sipariş ederim.

Elinize geçtiği tarihden itibaren hocam.

Tabi hocam buyurun, buradan da sorabilirsiniz rahatlıkla. :) 4 aydır yazılımsal problemler dışında hiçbir eksiğini hissetmedim. Yazılım konusundaki eksiklik ilk alanlardan olduğum için olabilir. Kasası GP75 zaten, GL75'in bir üstü. Eğer bir daha iade, tekrar satın alma süreci yormayacaksa bir şans verin kesinlikle.
Hocam siz 10800 puanı cinebench R23'te mi aldınız? Bir de furmark'ta ne sonuç aldınız hocam?
Şu an çarşı karıştı desek tam yeridir yani :) bu son indirim @HoL1qan la aklımızı çeldi yani hocam..Benim R23 cinebench puanı 7500 civarıydı..Yüzde 40 tan fazla fark var ya..Furmark da böyleyse :)

Hocam siz 10800 puanı Cinebench R23'te mi aldınız? Bir de FurMark'ta ne sonuç aldınız hocam?
Şu an çarşı karıştı desek tam yeridir yani :) bu son indirim @HoL1qan la aklımızı çeldi yani hocam. Benim R23 Cinebench puanı 7500 civarıydı. Yüzde 40tan fazla fark var ya. FurMark da böyleyse :)

FurMark testi yapmamıştım hocam, yaparsam söylerim. Evet 10800 puan Cinebench'te aldım. 4800H neden sevildi hocam😎

FurMark testi yapmamıştım hocam, yaparsam söylerim. Evet 10800 puan Cinebench'te aldım. 4800H neden sevildi hocam😎
:) Hocam tek çekirdekte aynı puanı alıyorlar,çoklu çekirdekte 4800h uçuyor tabi..Anlamadığım şey,neden tek çekirdekli testi yapılıyor..Tek çekirdekle yapılan işlemler kayda değer seviyede mi ki yani..Çoğunluğunda işlemci çoklu çekirdekle hareket ediyordur..Dolayısıyla 4800h'nin büyük farkı var..Ekran kartı da 1660ti-5600m..Sadece 4800h 32GB ram'e kadar destekliyormuş sanırım,yabancı bir kaynakta yazıyordu, 10750h 128 GB..

Hocam youtube'da Alpha 17 videosu bulamadım fazlaca maalesef. Alpha 15 detaylı vardı,soğutma boruları siyah plastikti. Alt kapağının da yarısından fazlası delikliydi. İçi görünüyordu. Soğutma açısından olumlu olabilir,toz açısından nasıl olur bilmiyorum. Alpha 17 de Alpha 15 gibi mi hocam alt kapağı? Komple kapalı mı yoksa delikli mi? Soğutma boruları bakırdır sanırım..

:) Hocam tek çekirdekte aynı puanı alıyorlar, çoklu çekirdekte 4800H uçuyor tabii. Anlamadığım şey, neden tek çekirdekli testi yapılıyor. Tek çekirdekle yapılan işlemler kayda değer seviyede mi ki yani. Çoğunluğunda işlemci çoklu çekirdekle hareket ediyordur. Dolayısıyla 4800H'nin büyük farkı var. Ekran kartı da 1660 TI-5600M. Sadece 4800H 32 GB RAM'e kadar destekliyormuş sanırım, yabancı bir kaynakta yazıyordu, 10750H 128 GB.

Hocam YouTube'da Alpha 17 videosu bulamadım fazlaca maalesef. Alpha 15 detaylı vardı, soğutma boruları siyah plastikti. Alt kapağının da yarısından fazlası delikliydi. İçi görünüyordu. Soğutma açısından olumlu olabilir, toz açısından nasıl olur bilmiyorum. Alpha 17 de Alpha 15 gibi mi hocam alt kapağı? Komple kapalı mı yoksa delikli mi? Soğutma boruları bakırdır sanırım.

Delikli hocam, anakart olduğu gibi gözüküyor.

Delikli hocam, anakart olduğu gibi gözüküyor.
Hocam merhabalar..Ben iade işlemini bugün yapıcam kısmetse..Malum windows yukledik..Tekrar eski haline getirmem gerek..Kurtarma bölümünden,"bu bilgisayarı sıfırla" menüsünü takip ederek full format atıp, fabrika ayarlarına dönmek yeterli oluyor mu? Yani ilk açtığımız freedos ekranı mı açılır bu işlemden sonra?

Geri
Yukarı