HP 250 G4 şarjdan çekince otomatik güç modu değişmesi nasıl sağlanır?

isikeren06

Hectopat
Yer
Ankara
Merhabalar HP 250 G4 notebook'a sahibim yaklaşık 9 yıldır. Bataryasını olabildiğince verimli kullandım ve hala da pilin %61 lik bir kısmı kullanılabilir durumda testlerde. Aktif olarak da kullanıyorum bataryayı. Fakat şöyle ki ben laptopumu taşımak istediğimde fişten çekince halihazırda güç seçeneğim prize takılı olduğu haliyle kalırsa (hep nihai performans'ta kullanıyorum, oyun oynuyorum) max yarım saat sonra pil bitiyor çünkü işlemci ekran kartı vs tüm donanımlar hepsi tam güçte çalışıyor. Fakat bunu dengeli veya güç tasarrufuna alırsam bu süre 2 2.30 saatleri buluyor. Ama ben fişten çekince bu güç planı değiştirme olayını hep unutuyorum, yarım saat sonra bi bakıyorum pil bitmiş, koşa koşa prize. Zaten hızlı şarj olmuyor sıkıntı. O yüzden ben bu güç planı değişikliklerini kendi otomatik yapsın istiyorum. Fişten çekince güç tasarrufuna alsın mesela. Uzun uzun kullanayım. Elle değiştirme gibi bi derdim olmasın. Ve prize takınca da nihai performans'a alsın mesela. Bunu Windows 11 de nasıl ayarlayabilirim? Veya 3. parti bir program var mı böyle bir şey için. Umarım anlatabilmişimdir, teşekkürler..

Hocam şöyle yapabilirsiniz düz mantık, güç seçeneklerinde 2 tane seçenek oluyor pilde ve fişe takılı diye, herhangi bir modu ona göre uyarlayıp kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı