HP 250 G7 i5 8265U alınır mı?

phoebex

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Bu sene bilgisayar mühendisliği okumaya başlayacağım ve bu sebepten bir bilgisayar almak istiyorum. Aklımda birkaç tane var, onlardan bir tanesi de konu başlığında yazdığım HP 250 g7. ancak emin olamıyorum, çünkü herkes HP'nin ciddi anlamda ısınma ve fan sesi sorunu olduğunu söylüyor. Bilgisayarı sadece okul için kullanmayacağım bu arada; sanal makine ve ikinci bir işletim sistemi de kuracağım. Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi almak isterim. Bütçem 7000 TL'ye kadar. Eğer ki bu amaçlar için önerebileceğiniz bir bilgisayar varsa lütfen yazın ^^
Bahsettiğim modelin bağlantısı: Hp 250 G7 Intel Core I5 8265U 8gb 1tb + 128GB SSD Freedos Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bilgisayar arkadaşımda var MX110 ekran kartı olmasına rağmen Zula'da bile kasıyor. Yanında oynarken laptopun "gereğinden çok" ısındığı kanısına vardık. Neden öyle dedim çünkü bütün laptoplar ısınıyor 7 TL bütçeniz varsa soğutması daha iyi modellere yönelebilirsiniz.

Aynı bilgisayar arkadaşımda var MX110 ekran kartı olmasına rağmen Zula'da bile kasıyor. Yanında oynarken laptopun "gereğinden çok" ısındığı kanısına vardık. Neden öyle dedim çünkü bütün laptoplar ısınıyor 7 TL bütçeniz varsa soğutması daha iyi modellere yönelebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, tam tahmin ettiğim gibi..

7000TL'ye
Buna benzer laptopalara bakabilirsin, attığın laptopta MX110 var ve onla hiçbir şey yapamazsın @marasl1 'in dediği gibi

Lenovo ve DELL benim ilk tercihlerimdendir. Monster ve HP'ye pek sıcak bakmıyorum çünkü sıkıntı yaşayan çok kişi var. Tanıdıklarım ve ben de dahiliz bunlara. Asus ve Acer da alınabilecek markalardan.

Arkadaşlar, merhaba. Bu sene bilgisayar mühendisliği okumaya başlayacağım ve bu sebepten bir bilgisayar almak istiyorum. Aklımda birkaç tane var, onlardan bir tanesi de konu başlığında yazdığım HP 250 g7. ancak emin olamıyorum, çünkü herkes HP'nin ciddi anlamda ısınma ve fan sesi sorunu olduğunu söylüyor. Bilgisayarı sadece okul için kullanmayacağım bu arada; sanal makine ve ikinci bir işletim sistemi de kuracağım. Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi almak isterim. Bütçem 7000 TL'ye kadar. Eğer ki bu amaçlar için önerebileceğiniz bir bilgisayar varsa lütfen yazın ^^
Bahsettiğim modelin bağlantısı: Hp 250 G7 Intel Core I5 8265U 8gb 1tb + 128GB SSD Freedos Fiyatı

Bende de HP var. Aslında PC kullanıyorum ama arada bir laptopa da giriyorum CS'de ekstra soğutmaya rağmen 97 dereceyi görüyor.

7000TL'ye
Buna benzer laptopalara bakabilirsin, attığın laptopta MX110 var ve onla hiçbir şey yapamazsın @marasl1'in dediği gibi

Teşekkür ederim, ikisini de inceledim. HP Pavilion'un özellikleri muhteşem ancak hakkında okuduğum yorumlar yine çok ısındığıyla ilgiliydi, Monster'ın da belleği benim için çok yetersiz.
Lenovo ve DELL benim ilk tercihlerimdendir. Monster ve HP'ye pek sıcak bakmıyorum çünkü sıkıntı yaşayan çok kişi var. Tanıdıklarım ve ben de dahiliz bunlara. Asus ve Acer da alınabilecek markalardan.

Dell'in şu modeli seçeneklerim arasındaydı zaten: Dell Inspiron 3593 Intel Core i5 1035G1 16GB 512GB SSD MX230 Fiyatı
Ancak hdd kapasitesi yok ve mevcut belleği çok düşük. Önerebileceğin bir modeli varsa incelemek isterim^^
Lenovo ThinkPad serisine bakmanızı tavsiye ederim.
İnceleyeceğim, çok teşekkür ederim^^
Bende de HP var. Aslında PC kullanıyorum ama arada bir laptopa da giriyorum CS'de ekstra soğutmaya rağmen 97 dereceyi görüyor.
Evet, herkes aynı şeyi söylüyor. Özellikleri çok güzel olmasına rağmen buna bir çare bulamamaları çok üzücü...

Son düzenleme:
128 SSD'li laptop alınmaz zaten. HP'nin bu kasalarının diskini değiştirmek, RAM'ini arttırmak da çok zor, Full kasayı söküyorsun. Ancak DVD varsa onu çıkarıp kızakla SSD takabilirsin.

Okul, ikinci işletim sistemi, Virtual machine falan düşünüyorsan bence 512 SSD'li bir şey al minimum. Gerekirse ekran kartından feragat edilmeli eğer bütçe yeterli değilse, tabii benim düşüncem. Oyun oynamam pek.

Yeni konular

Geri
Yukarı