HP 250 G8 27k02EA Big Sur kurulumu

En son attığım EFI ile kurulum yaptınız değil mi? Öyleyse o EFI'yi düzenleyip geri atacağım. Bu arada klonlama işlemi yapıp Samsung SSD'yi kullanacak mısınız yoksa şu an kurduğunuz SSD'de mi kullanacaksınız?
Hayir, diger bir EFI uzerinden kurulum yaptim. Gorsel gibi yukleyecem wetransfer. Shu an kurdugum SSD-de kullanicam. Esas problem brightness problemi.

https://we.tl/t-PEqSQ5l5yx

Tamam hocam o zaman şu an kullandığınız EFI/OC içinde yer alan configi gönderin, onda düzenleme yapayım. Yandex Disk, GDrive gibi servisleri kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
i3 10110U kullanan bir arkadaşta da böyle bir sorunla karşılaşmıştık onda da çözemedik. Configte boot-args'a şunları eklemeyi deneyebilirsiniz.

-igfxblr -igfxbls igfxonln=1 igfxfw=2

i3 10110U kullanan bir arkadaşta da böyle bir sorunla karşılaşmıştık onda da çözemedik. Configte boot-args'a şunları eklemeyi deneyebilirsiniz.

denedim. hic bir shey deyishmedi.

clover ile denedim diger efi ile backlight ishledi. bu efi ile ses yok, digerinde ses var. ne yapmak olar?

Son düzenleme:
EFI'de AppleALC.kext var mı? Yoksa ekleyin ve boot-args'a alcid=1 ekleyip Hackintool üzerinden ses kısmını buraya atın.

Geri
Yukarı