HP 2723 yazıcıdan yazılar yeşil renkte çıkıyor

erginalembey

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sorunum başlıktaki gibi. Büyük yazılar siyah olarak çıkıyor fakat küçük yazılar yeşil renkte çıkıyor. Bazen açık yeşil, bazen ise koyu yeşil çıkıyor. Kartuşların içindeki mürekkebi vakumlayıp tekrar doldurdum belli bir miktar fakat halen küçük yazılar yeşil renkte çıkıyor. Son 2 gündür bu sorun var :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik servise götürün ama önce şunu yapın kartuş altında yeşil veya turuncu yerleştiriciler geliyor olabilir veya bu yazıcı ile ilgili bile olabilir.

Orta ve büyük yazılar normal siyah çıkıyor magenta ise yeni doldurdum fakat kartuşu peçete ye sürdüğümde magenta çok ince bir çizgi olarak çıkıyor sarı ve mavi daha büyük magenta ya göre ayrıca kırmızı olan yerler sarı ve turuncu gibi bir renkte çıkıyor.

Doldururken şırıngayı çok batırıp süngeri geçip iğneyi filtreye değdirmiş olabilir misiniz? Magenta haznede durmayıp akıyorsa o renk basılmaz.

İlk doldurduğumda bir sıkıntı yoktu siyah ve kırmızılar çok net çıkıyordu haznede durmuyor derken anlamadım ama akıntı vs olmuyor kartuştan.
Ayrıca sadece siyah beyaz çıkarınca da yeşil renkte çıkıyor küçük yazılar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı