HP 4540S Sierra Kurulumunda Klavye Çalışmama Sorunu

aufuk1

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım HP 4540s, i5 3. nesil işlemci ve Intel HD 4000 ekran kartı var. USB/EFI içindeki kext klasörüne VoodooPS2Controller.kext eklersem kernel panic oluşmasına neden oluyor, eklemezsem de kurulum ekranına kadar geliyorum ama klavye çalışmıyor. Son versiyonu Sierra ile uyumlu diye okudum ve indirdim fakat bu versiyonunda (Versiyon no: 23.00.35);

Kod:
VoodooPS2Controller.kext
VoodooPS2Daemon
org.rehabman.voodoo.driver.Daemon.plist

Şeklinde 3 dosya çıkıyor, USB EFI bölümünde sadece kext klasörüne bir *.kext dosyası atarak klavyenin çalışmasını nasıl sağlayabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB/EFI/CLOVER/Kexts/Others içinden VoodooPS2Controller.kext yedeğini alıp sonra silip tekrar dener misiniz?

Ha unutmadan, Config/ACPI/ Fixes içinden FixUSB işaretlediniz mi?

Yukarıda versiyonu yanlış yazmışım, kext versiyonu 1.8.28 miş ve klavye çalıştı.

Kext'i 10.12 klasörüne kopyalamışım ama other klasörüne kopyalamışım... :)
Bu arada bende tam olarak appleacpci hatasını soracaktım, bilgisayardan -v ile başlatınca en son olarak siyah ekranda appleacpci hatasını yazıyor sonra düz siyah ekrana geçiyor ve orada kalıyor. Config/ACPI/ Fixes içinden FixUSB işaretlenmesi bununla ilgili olabilirmi.

HP Probook Installer Clover Edition 6.4.6 ile uefi/efi ve kext dosyaları kurulumunu yaptım sierra'da, yosemite için sadece bunu çalıştırmam yetiyordu, gerekli herşeyi kuruyordu fakat sierra'da sıkıntı çıkardı.

Sanırım HP serilerinde 'hotpatch' denilen işlemide yapmak gerekiyormuş, onuda anlamadım araştırıcam.

Asıl HD'de yosemite kurulu onunla kullanıyorum bilgisayarı, ikinci bir HD kullanıyorum, sierra kurulumunu çözerken bilgisayarın HD'sini değiştirerek deniyorum.

Teşekkürler.

Yukarıda versiyonu yanlış yazmışım, kext versiyonu 1.8.28 miş ve klavye çalıştı.

Kext'i 10.12 klasörüne kopyalamışım ama other klasörüne kopyalamışım... :)
Bu arada bende tam olarak appleacpci hatasını soracaktım, bilgisayardan -v ile başlatınca en son olarak siyah ekranda appleacpci hatasını yazıyor sonra düz siyah ekrana geçiyor ve orada kalıyor. Config/ACPI/ Fixes içinden FixUSB işaretlenmesi bununla ilgili olabilirmi.

HP Probook Installer Clover Edition 6.4.6 ile uefi/efi ve kext dosyaları kurulumunu yaptım sierra'da, yosemite için sadece bunu çalıştırmam yetiyordu, gerekli herşeyi kuruyordu fakat sierra'da sıkıntı çıkardı.

Sanırım HP serilerinde 'hotpatch' denilen işlemide yapmak gerekiyormuş, onuda anlamadım araştırıcam.

Asıl HD'de yosemite kurulu onunla kullanıyorum bilgisayarı, ikinci bir HD kullanıyorum, sierra kurulumunu çözerken bilgisayarın HD'sini değiştirerek deniyorum.

Teşekkürler.
Rica ederim. Sonucu bekliyorum.

hotpatch işlemi sorunlu bir işlem ve açılışta kernel panic vermesinin nedenide buymuş, sanırım HP probook serilerine kurulumla ilgili hackintosh geliştiricilerinin desteği arttığı zaman tekrar sierra kurmaya çalışacağım. yosemite için daha önce yazdığım gibi kurulumdan sonra USB ile başlatıp HD'den başla dedikten sonra 'HP Probook Installer Clover Edition - Install' ile bütün bileşenler sorunsuz çalışıyordu fakat bu sierra için geçerli değil anladığım kadarıyla.

Aslında kurulumu başardığımı varsayarsak aklımda bir soru işareti daha vardı; Metal teknolojisi yani GPU işlemlerinin performansıyla ilgili. Hackintosh dizüstülerde genelde dahili ekran kartı kullanılabildiği için intel HD4000 ekran kartımla ilgili bir sorun yaşarmıyım diye düşünüyordum.

Teşekkür ederim yardımlarınız için :)

hotpatch işlemi sorunlu bir işlem ve açılışta kernel panic vermesinin nedenide buymuş, sanırım HP probook serilerine kurulumla ilgili hackintosh geliştiricilerinin desteği arttığı zaman tekrar sierra kurmaya çalışacağım. yosemite için daha önce yazdığım gibi kurulumdan sonra USB ile başlatıp HD'den başla dedikten sonra 'HP Probook Installer Clover Edition - Install' ile bütün bileşenler sorunsuz çalışıyordu fakat bu sierra için geçerli değil anladığım kadarıyla.

Aslında kurulumu başardığımı varsayarsak aklımda bir soru işareti daha vardı; Metal teknolojisi yani GPU işlemlerinin performansıyla ilgili. Hackintosh dizüstülerde genelde dahili ekran kartı kullanılabildiği için intel HD4000 ekran kartımla ilgili bir sorun yaşarmıyım diye düşünüyordum.

Teşekkür ederim yardımlarınız için :)
HD 4000 ile sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Rica ederim. :)

Şans eseri bazı HP modellerini destekleyen Probook Installer uygulaması buldum. USB'den başlattıktan sonra bunu kurduğumuzda EFI bölümünün içine dizüstünün ACPI türü hatalar vermeden direk açılmasını ve diğer bileşenleri yüklüyor. Wi-fi kext yüklemiyor, siearra kurmadan önce kext wizard türü bir kext yükleyicisi ve wi-fi kartı modelinize uygun kext dosyasınıda kopyalayın.
HP 4530S, 4440S 4540S, 6570B, 8460P modellerini destekliyor.

Aşağıdaki adresten indirilebilir.
macOS High Sierra HP Probook-EN - Google Drive

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı