Münih Teknik Üniversitesine Almanca bilmeden gidilebilir mi?

EmreS

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Münih Teknik Üniversitesi Aerospace bölümünde lisans eğitimi almak istiyorum. Lisans sayfasını incelesem de bazı soru işaretleri var aklımda, bölüm için İngilizce ve Almanca gereksinim istiyorlar fakat tam İngilizce olduğuna dair de yazılar okudum. 0 Almanca ile hem vize alıp hem bu bölüme girebilir miyim? Eğitim alacağın bölüm İngilizceyse Almanca bilmene gerek yok diyen var, belirli bir seviye Almanca lazım diyen var, seviye isteniyorsa hangi seviye? Aerospace lisansının linkini buraya bırakıyorum: Aerospace - Bachelor of Science (B.Sc.) - TUM
Bir de YKS puanı ile bir bölüme yerleşirsek, o bölüme karşılık gelen lisansı almaya hak kazanıyormuşuz sanırım. Peki bu durumda Almanca şart mı? Aerospace bölümü iki dili de zorunlu kılan bir eğitim veriyorsa aklımda Kimya Mühendisliği var. Bu bölümün linki: Chemical Engineering - Bachelor of Engineering (B.Eng.) - TUM
Son olarak Almanya 2024-2025 döneminde uluslararası öğrencilerin için ücrete tabi tutulacakmış (2000-3000€ şans dedikleri bu olsa gerek) bana okul ücreti dahil, vize işlemleri, uçak bileti kaça mâl olur?
Bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Almanca bilmek her türlü işine yarar. Dersi İngilizce gördün tamam, sonra? Alman toplulukları, çevre, dükkan her yer o şekilde işliyor. Anladığım kadarıyla ilk bölüm iki dili de istiyor sanırım.

Almanca bilmek her türlü işine yarar. Dersi İngilizce gördün tamam, sonra? Alman toplulukları, çevre, dükkan her yer o şekilde işliyor. Anladığım kadarıyla ilk bölüm iki dili de istiyor sanırım.
Ya zaten Almanca öğrenmemekte ısrarcı değilim. Egitimimi alırken Almanca üstüne bireysel veyahut kurs yardımıyla çalışmayı düşünüyorum. Zaten diğer türlüsü hakaret olur benim nezdimde. İlk bölüm hakkında ben de aynı görüşteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı